https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vasnivemu-entomologovi-hrozi-kvuli-chranenym-broukum-vezeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vášnivému entomologovi hrozí kvůli chráněným broukům vězení

30.1.2019 08:35 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Vášnivý entomolog sbíral a preparoval brouky od svých deseti let po České republice i celé Evropě.
Vášnivý entomolog sbíral a preparoval brouky od svých deseti let po České republice i celé Evropě.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Policie ČR
Skoro 400 zvláště chráněných druhů brouků našla policie u dvaapadesátiletého muže z Hradce Králové. Muž na sebe policisty upozornil tím, že ohrožený hmyz nabízel k prodeji na internetu. Za nedovolené nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy mu hrozí až tři roky vězení, uvedla včera na webu policejní mluvčí Iva Kormošová.
 

Vášnivý entomolog sbíral a preparoval brouky od svých deseti let po České republice i celé Evropě. Některé zakoupil nebo dostal. "Ve sbírce jich má okolo 50.000, z nichž necelých 400 patřilo do kategorie zvlášť chráněných druhů, na které neměl žádné povolení," uvedla Kormošová.

Sběratel svou vinu nepopírá. Kriminalistům řekl, že chráněné brouky sbíral proto, aby měl sbírku kompletní a mohl vydat publikaci. Uvedl, že hmyz nikdy nesbíral pro zisk, jen v tomto případě nabídl k prodeji pár brouků, které měl ve sbírce dvakrát, a potřeboval, aby se mu investice do nich vrátila.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist