https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-rwande-patrne-pribylo-ohrozenych-horskych-goril
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Rwandě patrně přibylo ohrožených horských goril

12.1.2018 03:47 | PRAHA (ČTK)
Ve Rwandě patrně v posledním desetiletí přibylo kriticky ohrožených horských goril.  Ilustrační snímek gorily horské.
Ve Rwandě patrně v posledním desetiletí přibylo kriticky ohrožených horských goril. Ilustrační snímek gorily horské.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Jan Stejskal / Zoo Dvůr Králové
Ve Rwandě patrně v posledním desetiletí přibylo kriticky ohrožených horských goril. S odvoláním na místní experty o tom včera informovala agentura Reuters. Zvířata známá z filmu Gorily v mlze hubili pytláci, války a ztráta přirozeného prostředí.
 

Výsledky sčítání goril zveřejní Kigali v březnu. Již teď se ale zdá, že se populace zvířat rozrostla, řekli odborníci při slavnostním rozšíření národního parku Volcanos. Ten je domovem významné části horských goril celého světa.

"Před sedmi lety jsme měli pouze sedm gorilích rodin. Dnes jich máme 20," prohlásil Clare Akamanzi, šéf úřadu zodpovědného za rozvoj a investice.

Rwanda se na gorily snaží nalákat turisty. Vláda ale loni dvojnásobně zdražila povolení k vyhlídkám, což podle průvodců a hoteliérů snížilo počet návštěvníků.

Horské gorily žijí ve vysoko položených oblastech Rwandy, Konga a Ugandy. Ve všech třech zemích se od roku 1989 odehrály různé boje.

Park Volcanos proslavil 30 let starý film Gorily v mlze se Sigourney Weaverovou v hlavní roli americké badatelky Dian Fosseyové. Ta strávila v oblasti studiem goril a jejich ochranou téměř dvacet let. Za obranu zvířat ve sporu s pytláky zřejmě zaplatila životem.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist