https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-valasskem-mezirici-bude-odchytavat-toulave-kocky-odbornik
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Valašském Meziříčí bude odchytávat toulavé kočky odborník

7.11.2019 00:23 | VAL. MEZIŘÍČÍ (ČTK)
Ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku bude od začátku příštího roku odchytávat toulavé kočky odborník.  / Ilustrační foto
Ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku bude od začátku příštího roku odchytávat toulavé kočky odborník. / Ilustrační foto
Foto | SETShots / Flickr
Ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku bude od začátku příštího roku odchytávat toulavé kočky odborník. Město s ním uzavře smlouvu zatím na zkušební dobu do konce března, včera to v tiskové zprávě sdělil mluvčí radnice Jakub Mikuš. Město má od letoška také program podporující kastraci koček.
 

Město připravuje smlouvu s odborně proškoleným člověkem, který bude zajišťovat odchyt toulavých koček bez majitele ve Valašském Meziříčí a jeho místních částech. Spolupracovat bude s městskou policií. "Během společné schůzky na konci října jsme si ujasnili podmínky spolupráce. Jednání se zúčastnila také jednatelka Kočičí oázy Holubice, která připojila vlastní mnohaleté zkušenosti z práce s toulavými kočkami. Novou odchytovou službu chceme spustit 1. ledna 2020," uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová (KDU-ČSL).

Smlouva bude uzavřena na tři měsíce, poté bude vyhodnocena. "Město má k dispozici pouze útulek pro psy. Poskytovatel služby si už proto předjednal spolupráci s více provozovateli útulků a dalších zařízení pro toulavé kočky, kam bude možné zvířata odchycená ve Valašském Meziříčí umístit," uvedl ředitel Městské policie Valašské Meziříčí Jan Camfrla.

Kastrační program spustila radnice letos v květnu. "Jedná se o důležitý nástroj, jehož hlavním cílem je eliminace výskytu toulavých koček ve Valašském Meziříčí. Snažíme se tak pomoci přímo jejich majitelům. Po předložení dokladu od veterináře o kastraci jejich zvířete získají finanční dar ve výši 400 korun," uvedla Odstrčilová.

Radnice na konci října evidovala 57 proplacených žádostí v celkové výši 27.600 korun, v několika případech šlo o více zvířat. "Věříme, že občané využijí tohoto finančního daru i v příštím roce. V připravovaném rozpočtu je na něj zatím vyčleněna částka 50.000 korun," uvedla Zdeňka Bartozelová z odboru komunálních služeb radnice.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist