https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-varsave-se-protestovalo-proti-kaceni-v-belovezskem-pralese
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Varšavě se protestovalo proti kácení v Bělověžském pralese

28.6.2017 03:00 | VARŠAVA (ČTK)
Protestující pochodovali s transparenty k budově polského ministerstva životního prostředí. Řečníci na shromáždění pořádaném organizací Greenpeace požadovali, aby bylo celé území pralesa na polsko-běloruském území prohlášeno za národní park.
Protestující pochodovali s transparenty k budově polského ministerstva životního prostředí. Řečníci na shromáždění pořádaném organizací Greenpeace požadovali, aby bylo celé území pralesa na polsko-běloruském území prohlášeno za národní park.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Martin Procházka
Stovky lidí v sobotu protestovaly ve Varšavě za zákaz kácení v chráněném Bělověžském pralese. Těžbu dřeva v místě, které organizace UNESCO zařadila na seznam světového dědictví, prosazuje vládnoucí konzervativní kabinet. Informovala o tom agentura AP.
 

Protestující pochodovali s transparenty k budově polského ministerstva životního prostředí. Řečníci na shromáždění pořádaném organizací Greenpeace požadovali, aby bylo celé území pralesa na polsko-běloruském území prohlášeno za národní park. Tento status má na polském území pouze jeho část.

Vládní argument, podle nějž se stromy kácí kvůli boji proti kůrovci, považují ekologové za záminku ke zvýšení těžby dřeva pro komerční účely. Za rozsáhlé kácení v pralese pohrozila Polsku žalobou u soudního dvora Evropské unie Evropská komise.

Přečtěte si článek Jan Skalík: Blokáda harvestoru v Bělověžském praleseDalší informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist