https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-vietnamu-zatkli-sest-muzu-kteri-snedli-ohrozenou-opici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve Vietnamu zatkli šest mužů, kteří snědli ohroženou opici Video

2.1.2019 00:15 (ČTK)
Policie ve Vietnamu zadržela šest mužů, kteří zabili a snědli ohroženou opici.
Policie ve Vietnamu zadržela šest mužů, kteří zabili a snědli ohroženou opici.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Policie ve Vietnamu zadržela šest mužů, kteří zabili a snědli ohroženou opici. Celý akt vysílali v přímém přenosu na sociální sítí facebook. Napsal o tom v pátek zpravodajský server BBC.
 

Muži ve věku od 35 do 59 let se natočili, jak zabíjí a pojídají ohrožený druh langura, který se vyskytuje na severu Vietnamu. Jednoho z nejohroženějších primátů si koupili od pytláka za 1,1 milionu vietnamských dongů (zhruba 1000 korun).

Vietnam je domovem velkého počtu ohrožených živočichů, mezi nimi například krokodýla siamského. Překupnictví a konzumace vzácných druhů je v zemi lukrativní a rozšířenou praxí. Některé druhy se používají v gastronomii, zatímco orgány dalších se využívají v medicíně.

Ve Vietnamu přitom platí zákony, které mají ohrožené druhy chránit. Podle kritiků se však regulace často nevynucují.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist