https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ve-vlasimskem-parku-vznikne-medvedarium-nebo-ruzova-zahrada
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve vlašimském parku vznikne medvědárium nebo růžová zahrada

4.4.2019 09:20 | VLAŠIM (ČTK)
Medvědárium Městská hora v Berouně. Ilustrační snímek.
Medvědárium Městská hora v Berouně. Ilustrační snímek.
Vlašim na Benešovsku řeší, jak má naložit s prostorem po letním kině, které v roce 2016 zničil sesuv půdy. Na jeho místě by mohlo vzniknout medvědárium nebo růžová zahrada. ČTK to dnes řekl starosta Luděk Jeništa (Volba pro město Vlašim).

 

Svah v zámeckém paku je již zajištěný a radnice přemýšlí, jak místo udělat atraktivnějším. Kromě jiného ho chce zpřístupnit od nábřeží řeky Blanice a vytvořit vycházkový okruh. "Pracujeme na studii, čeká nás jednání s památkáři. Je to chráněné území, takže musí náš záměr odsouhlasit," uvedl Jeništa.

Medvědárium by podle něj bylo velkým lákadlem pro turisty, hlavně pro rodiny s dětmi. Radnice se už dotazovala v jiných městech, kde tato zvířata chovají, a také v zoo na to, jak by byl jeho provoz nákladný. Podle starosty by medvědí výběh pro městský rozpočet nepředstavoval zátěž, navíc by se nejspíš podařilo sehnat sponzorské dary. Medvědária jsou ve středních Čechách také v Berouně, Kladně, na zámku Konopiště na Benešovsku nebo na hradě Točník na Berounsku.

Půda u vlašimského letního kina se v listopadu 2016 sesula, zbořena byla jedna dřevěná budova a zavalena část kina i správy parku. Svah je nyní zajištěný betonovou zdí, poničené objekty město odstranilo. Nové letní kino by podle Jeništy mohlo vzniknout na starém zimním stadionu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Jan Kholl
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist