https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vedeni-prahy-schvalilo-vybudovani-nadrze-v-horni-casti-vaclavskeho-namesti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vedení Prahy schválilo vybudování nádrže v horní části Václavského náměstí

1.3.2022 01:01 | PRAHA (ČTK)
Město nyní rekonstruuje spodní část náměstí od Můstku k ústí Vodičkovy ulice. Práce začaly předloni v dubnu a dokončeny by měly být v následujících měsících. Opravy horní části budou spojeny s návratem tramvají na náměstí.
Město nyní rekonstruuje spodní část náměstí od Můstku k ústí Vodičkovy ulice. Práce začaly předloni v dubnu a dokončeny by měly být v následujících měsících. Opravy horní části budou spojeny s návratem tramvají na náměstí.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | MHMP
Pražský dopravní podnik (DPP) nechá při připravované stavbě tramvajové trati a dalších úpravách horní části Václavského náměstí postavit retenční nádrž určenou k zavlažování nově vysazených stromořadí. Rozhodli o tom městští radní. Město ohledně stavby uzavře s DPP smlouvu, jejíž hodnota je zhruba 181 milionů korun bez DPH.
 

"Chceme v rámci naší strategie modrozelené infrastruktury zřídit svod dešťové vody do retenční akumulační nádrže, ze které bude fungovat zavlažovací systém na nová stromořadí, která na Václaváku vysadíme," řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Výhodou je podle něj kromě úspory vody i to, že dešťová voda je pro stromy lepší, protože není tak chladná a není v ní chlor. Projekt úprav horní části náměstí již DPP připravuje.

Město nyní rekonstruuje spodní část náměstí od Můstku k ústí Vodičkovy ulice. Práce začaly předloni v dubnu a dokončeny by měly být v následujících měsících. Základem rekonstrukce je projekt od architektonické kanceláře Cigler Marani Architects, který vznikl už v roce 2005. Opravy horní části budou spojeny s návratem tramvají na náměstí. Koleje město nechalo umístit i ve spodní části, aby byly připravené na případné pozdější prodloužení trati.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JM

Josef Mašek

5.3.2022 16:45
já bych na Václavák zavedl nejen tramvaje, ale i vlaky
Odpovědět
Pe

Pepa

5.3.2022 17:50 Reaguje na Josef Mašek
Ještě by se tam hodil helipad.. plán změnit takové náměstí na magistrálu je nesmyslný a bude se jistě měnit. Jedna z malá věci co magistrátu mužů vytknout..
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist