https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/velke-francouzske-firmy-v-cr-zalozily-forum-pro-udrzitelne-podnikani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Velké francouzské firmy v ČR založily Fórum pro udržitelné podnikání

29.6.2021 01:26 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Velké francouzské firmy působící v České republice oznámily, že v rámci Francouzko-české obchodní komory zakládají Fórum pro udržitelné podnikání. Dohodly se na tom společnosti Engie, Komerční banka, jejímž většinovým vlastníkem je Société Générale, Schneider Electric a Veolia. O problematice udržitelnosti, tak jak je obsažena v českém Národním plánu obnovy, také zástupci firem diskutovali na setkání pořádaném pod pod záštitou francouzského velvyslanectví. ČTK o tom informovala Francouzsko-česká obchodní komora.
 

Fórum pro udržitelné podnikání chce sdružovat firmy, pro které jsou sociální ukazatele a ty týkající se životního prostředí stejně důležité jako jejich ekonomická výkonnost. Zároveň hodlají na příkladech z praxe ukazovat, že udržitelné podnikání je správný směr, ke kterému se mohou přidávat další firmy a instituce.

"Ekologická transformace, tedy přechod k trvale udržitelnému životu a podnikání, je pro francouzské firmy klíčová. Tyto firmy působí v řadě oblastí spojených s životním prostředím, a jsou si tak vědomy nejen své zodpovědnosti, ale především jedinečné pozice a aktivní role, kterou mohou sehrát pro zavedení nového, udržitelného směru rozvoje podnikání v České republice," uvedl ředitel Francouzsko-české obchodní komory Michal Macko.

Zprávu o udržitelnosti zveřejňují podle poslední studie KPMG dvě třetiny firem v České republice. Proti roku 2017 jejich počet vzrostl o 15 procent, přesto za dalšími zeměmi zaostávají. Zprávu celosvětově sestavuje 80 procent největších společností.

Národní plán obnovy je podkladem pro čerpání peněz z nového fondu Evropské unie (EU). ČR by měla z EU získat na investice 172 miliard korun. Plán je rozdělen na šest hlavních oblastí, které by z něj měly být financovány. Největší část, zhruba 91 miliard korun, je určena na infrastrukturu a tzv. zelenou transformaci.

Francouzsko-česká obchodní komora funguje 25 let, sdružuje zhruba 281 firem, které zaměstnávají na 78 000 lidí a dosahují v České republice obratu přibližně 163 miliard korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist