https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vietnamska-policie-zabavila-215-luskounu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vietnamská policie zabavila 215 luskounů

18.1.2019 08:06 | PRAHA (ČTK)
Vietnamská policie během zátahu proti zločinecké skupině zabývající se chovem zvířat zabavila 215 ohrožených luskounů. Ilustrační snímek.
Vietnamská policie během zátahu proti zločinecké skupině zabývající se chovem zvířat zabavila 215 ohrožených luskounů. Ilustrační snímek.
Vietnamská policie během zátahu proti zločinecké skupině zabývající se chovem zvířat zabavila 215 ohrožených luskounů. Dnes o tom s odvoláním na vietnamské ministerstvo veřejné bezpečnosti informovala agentura DPA. Zatčeno bylo také devět lidí, kterým hrozí až devítileté vězení.
 

Osud luskounů, které policisté objevili v pobřežní provincii Ha Tinh ve střední části Vietnamu, není známý. Savci z čeledi luskounovitých žijí v Asii a Africe, živí se termity a mravenci. Ve Vietnamu žije luskoun krátkoocasý. Šupiny těchto zvířat se i přes zákaz obchodování prodávají jako léčivý prostředek a maso z luskounů je v Asii považováno za delikatesu.reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist