https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vietnamske-urady-zadrzely-vice-nez-600-kilogramu-slonoviny-z-afriky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vietnamské úřady zadržely více než 600 kilogramů slonoviny z Afriky

6.2.2023 18:50 | HANOJ (ČTK)
Vietnamské úřady zabavily za poslední týden více než 600 kilogramů slonoviny pašované z Afriky. Podle agentury Reuters o tom informovala vietnamská vláda. Jedná se o největší množství slonoviny zabavené za poslední více než čtyři roky.
 

Téměř 130 kilogramů slonoviny dnes nalezli celníci v kontejneru, který převážel kraví rohy původem z Afriky, v severovietnamském městě Haiphong. Už ve čtvrtek celní úřad podle vietnamské vlády zabavil 500 kilogramů africké slonoviny.

Se šupinami luskounů, rohy nosorožců, mršinami tygrů a se slonovinou se ve Vietnamu běžně obchoduje, přestože je to nezákonné. Množství slonoviny zabavené v posledním týdnu je největší za poslední více než čtyři roky. V říjnu 2018 vietnamské úřady zabavily více než osm tun slonoviny a šupin luskounů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist