https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vlada-ve-francii-zvysi-chudym-prispevek-na-vymenu-starych-aut
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vláda ve Francii zvýší chudým příspěvek na výměnu starých aut

15.11.2018 00:12 (ČTK)
Francouzská vláda zdvojnásobí až na 4000 eur (104.000 korun) příspěvek motoristům s nízkými příjmy, kteří se rozhodnou vyměnit svá stará auta za novější. / Ilustrační foto
Francouzská vláda zdvojnásobí až na 4000 eur (104.000 korun) příspěvek motoristům s nízkými příjmy, kteří se rozhodnou vyměnit svá stará auta za novější. / Ilustrační foto
Francouzská vláda zdvojnásobí až na 4000 eur (104.000 korun) příspěvek motoristům s nízkými příjmy, kteří se rozhodnou vyměnit svá stará auta za novější. Celkově vláda podle včerejšího oznámení premiéra Édouarda Philippea vyčlení na tento program a další projekty s cílem zlepšit ovzduší 500 milionů eur (13 miliard korun). Podle francouzského tisku tak chce zmírnit protesty vyvolané růstem daní z paliv.
 

Kvůli vyšším cenám pohonných hmot a dalším vládním plánům týkajícím se automobilistů se budou v sobotu v celé zemi konat blokády silnic a demonstrace.

Vláda včera zároveň dala najevo, že od kritizovaného růstu daně z paliva neustoupí. Daň z nafty i benzinu se má zvýšit od ledna příštího roku.

Nová opatření mají podle agentury AFP nicméně zmírnit dopad zdražování paliv na ty nejchudší. Některé kroky se netýkají jen motoristů. Zvýší se tak například speciální příspěvek chudým rodinám, které svá obydlí vytápějí naftovými topidly.

Očekává se, že k věci se vyjádří i prezident Emmanuel Macron, který včera ve 20:00 SEČ poskytne rozhovor francouzské televizní stanici TF1.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist