https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vlci-zabili-v-pozorovacim-centrum-v-kvilde-lan
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vlci zabili v pozorovacím centrum v Kvildě laň

25.9.2019 00:16 | KVILDA (ČTK)
Vlci zabili v pozorovacím centru v Kvildě na Prachaticku laň. / Ilustrační foto
Vlci zabili v pozorovacím centru v Kvildě na Prachaticku laň. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Vlci zabili v pozorovacím centru v Kvildě na Prachaticku laň. Areál je sice oplocený, ale vlkům se do něj podařilo proniknout. Šumavský národní park, který centrum provozuje, proto pracuje na vylepšení jeho zabezpečení. Centrum je nyní kvůli jelení říji od 10. září pro návštěvníky uzavřeno. Řekl to mluvčí NP Šumava Jan Dvořák.
 

"Mrtvou laň jsme objevili v pátek," uvedl a doplnil, že vlci zvíře z velké části sežrali. Podle mluvčího je to podobná situace, jako když vlci vniknou na pastvinu s ovcemi a některé z nich usmrtil. Pro pozorovací centrum, které je v provozu čtyři roky, je to ale první taková událost, doplnil mluvčí.

Náklady na vybudování pozorovacího centra činily přibližně 75 milionů korun a návštěvníci v něm mohou sledovat deset jelenů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

25.9.2019 07:53
Vlci zabili v pozorovacím centru na Kvildě slabou a nemocnou laň.
Odpovědět
Hu

Hunter

25.9.2019 13:39
http://www.svetmyslivosti.cz/navrat-velkych-selem/psa-v-sasku-zabil-a-sezral-vlk


Psa v Sasku zabil a sežral vlk

Výsledky genetických testů prokázaly, že psa plemene Bernský salašnický zabil a téměř celého pozřel vlk. K incidentu došlo ve Weißkeisel v německém Sasku.
Vlk pochází pravděpodobně z Polska
Útočícím vlkem byl samec geneticky příbuzný smečce Wymiarki ze západního Polska. Samec byl geneticky detekován na jaře na základě vzorku trusu. V té době byl na území tzv. Daubitzerovy smečky.
Vedoucí vlk Daubitzerovy směčky zabil v roce 2018 psa plemene německý honič ve vojenském výcvikovém prostoru Oberlausitz. Tento vlk pravděpodobně stále žije.

Ve Weißkeisel zabil vlk psa již podruhé
Ve vesnici Weißkeisel došlo k útoku na psa již před dvěma lety. Vlk zodpovědný za útok byl později zastřelen, protože byl silně napaden prašivinou. Jednalo se pravděpodobně také o jedince ze smečky Wymiarki.
Podle jagderleben.de, 24. 9. 2019, redakce

Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist