https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vlk-v-polsku-pokousal-dve-deti-myslivci-ho-zastrelili
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vlk v Polsku pokousal dvě děti, myslivci ho zastřelili

29.6.2018 00:20 (ČTK)
Na jihovýchodě Polska zastřelili myslivci vlka (na obrázku), který pokousal dvě děti. Pitva prokázala, že zvíře bylo zdravé, mělo pouze vylomené dva špičáky.
Na jihovýchodě Polska zastřelili myslivci vlka (na obrázku), který pokousal dvě děti. Pitva prokázala, že zvíře bylo zdravé, mělo pouze vylomené dva špičáky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na jihovýchodě Polska zastřelili myslivci vlka, který pokousal dvě děti. Pitva prokázala, že zvíře bylo zdravé, mělo pouze vylomené dva špičáky, informoval včera list Gazeta Wyborcza (GW). Zranění napadených dětí nejsou vážná, po ošetření už byly propuštěny z nemocnice.
 

Vlk pokousal nejprve osmiletou dívku a později desetiletého chlapce, kteří si hráli v okolí vesnice Strzebowiska na okraji Bieszczadského národního parku, jenž leží v jihovýchodním cípu Polska u hranic se Slovenskem a Ukrajinou. Tatáž šelma údajně již dříve napadla ženu v nedaleké vsi Wetlina.

Výsledky pitvy, o kterých dnes informovala GW, prokázaly, že vlk starý dva či tři roky neměl vzteklinu. Nyní se čeká ještě na výsledky analýzy DNA, podle některých odborníků totiž nemuselo jít o čistokrevného vlka, ale o křížence vlka a psa.

Podle Bartosze Pirgy z Bieszczadského národního parku je rovněž zvláštní, že se zvíře nebálo lidí. Vlci jsou totiž běžně velmi plaší. Mohlo jít ovšem o zvíře vychované člověkem a později vypuštěné do přírody. Pirga naznačil, že jej nemusel vypustit někdo v Polsku, ale například i na Slovensku, kde si podle něj lidé často z lesa berou domů malá vlčata.

Neobvyklé chování zastřeleného zvířete se podařilo už na počátku června natočit.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist