https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/voda-ve-stredoceskych-prirodnich-koupalistich-je-velmi-dobra
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Voda ve středočeských přírodních koupalištích je velmi dobrá

6.6.2020 06:07 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Voda ve sledovaných středočeských přírodních koupalištích, například v nádrži Orlík či Slapy, má většinou výbornou kvalitu. Velká část koupališť je ale zatím mimo provoz, například kvůli chladnějšímu počasí, uvedl na webu krajských hygieniků vedoucí oddělení hygieny obecné a komunální Luboš Mandík.
 

Podle Mandíka častější přeháňky v posledním týdnu vyčistily i hladiny vodních ploch od pylu. "Na některých lokalitách se již objevily sinice, jejich počty jsou však zanedbatelné a na kvalitě vody se tento fakt nijak zásadně neprojevil," uvedl Mandík.

Mírně zhoršená kvalita vody byla zaznamenána na dvou přírodních koupalištích na Nymbursku: v jezeru Ostrá a v jezeru Poděbrady, a také v oblasti Praha-východ na jezeru Konětopy a v koupališti Vyžlovka.

"Kvalita vody je poznamenána vyšším obsahem chlorofylu, související se zvýšeným výskytem fytoplanktonu. Podobný stav panuje i na koupališti ve volné přírodě Bakov na Mladoboleslavsku. Voda má však pouze sníženou průhlednost a pro koupající se osoby žádné zdravotní riziko nepředstavuje," dodal Mandík.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist