https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vojenske-lesy-kvuli-oprave-uzavrou-na-dva-mesice-stezku-kolem-olsiny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vojenské lesy kvůli opravě uzavřou na dva měsíce stezku kolem Olšiny

18.4.2021 00:50 | HORNÍ PLANÁ (ČTK)
Sedmikilometrová stezka je přístupná od loňského léta a stala se jedním z nejvyhledávanějších míst v dané oblasti.
Sedmikilometrová stezka je přístupná od loňského léta a stala se jedním z nejvyhledávanějších míst v dané oblasti.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vojenské lesy a statky (VLS) uzavírají kvůli rekonstrukci stezku kolem Olšiny poblíž Horní Plané na Českokrumlovsku, která vede i Ptačí oblastí dříve nepřístupným vojenským újezdem Boletice. Opravy potrvají přibližně dva měsíce. První práce začnou o víkendu, ale stezka se pro turisty úplně uzavře od pondělí. ČTK to řekl mluvčí VLS Jan Sotona.
 

"Vysoká návštěvnost na stezce v kombinaci s počasím, které bylo v poslední době bohaté na srážky, vedly k tomu, že v některých úsecích začalo docházet k nadměrné degradaci lokality. Vznikala zde vyšlapaná bahenní pole a návštěvníci jejich obcházením ničili i vegetaci v okolí. Proto jsme se rozhodli v nejvíce namáhaných úsecích doplnit povalové chodníky, které by problém vyřešily. Naučná stezka Olšina je nová trasa vedoucí hodně netradičním terénem, a my chceme v těchto týdnech vychytat všechny mouchy, které se zde projevily, aby byla perfektně připravena na letní sezonu,“ řekl Sotona.

Sedmikilometrová stezka je přístupná od loňského léta a stala se jedním z nejvyhledávanějších míst v dané oblasti. Ptačí oblast Boletice je chráněna jako evropsky významná lokalita v rámci soustavy Natura 2000. Vyskytují se zde vzácní ptáci, jako například datlík tříprstý, chřástal polní, jeřábek lesní nebo kulíšek nejmenší. Lokalitu vyčlenila armáda z vojenského prostoru Boletice v roce 2016. Sotona však uvedl, že turisté mohou při uzavření stezky navštívit i jiné zajímavé cíle poblíž Olšiny. Jde například o okružní trasu okolo hornoplánského Špičáku, která začíná v nedaleké lokalitě Maňávka.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SJ

Stanislav Jedlička

18.4.2021 07:11
Krásný příklad jak je nesmyslný všechen ten sociálněekoligický inženýrink.Vytyčme živočichům,lidem v tomto případě, migrační trasu.Zpřístupněme podle jakého si plánu dříve nepřístupná místa a ta nepřirozená koncentrace má jeden výsledek! Jak nesmyslné,devastující a především ekonomicky nákladné jsou pro společnost,tím nemyslím pobloudilé aktivisty a především čerpače a podílníky,všechny ty cyklostezky,kam lidé přijíždějí auty,aby si trochu zajezdili na kole,nejlépe na elektrokole.Všechny ty stezky v korunách stromů,pohádkové lesy s plným servisem.Jsme přežraní materiálním blahobytem,práce se nám stává posledním zdrojem obživy,nevážíme si ničeho,mnohdy ani sami sebe.
Odpovědět
JO

Jarka O.

18.4.2021 09:05 Reaguje na Stanislav Jedlička
Něčím se ochranari a jiní urednici bavit musí, aby je šéf nezrusil pro nečinnost. Turistický průmysl je zlo.
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

18.4.2021 13:26
Turistický průmysl je nejen zlo, je to zločinné podnikání provozují ho mafie (viz vzor - Jas Vegas). Dnes už nejen italoamerické mafie.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist