https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/volkswagen-zaplati-3-5-milionu-dolaru-za-urovnani-zaloby-statu-illinois
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Volkswagen zaplatí 3,5 milionu dolarů za urovnání žaloby státu Illinois

13.12.2021 16:22 | NEW YORK (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Americká divize německého automobilového koncernu Volkswagen zaplatí 3,5 milionu dolarů (zhruba 79 milionů Kč) za urovnání žaloby, kterou na podnik podal stát Illinois v souvislosti se skandálem kolem manipulací s emisemi naftových vozů. Informovala o tom agentura Reuters.
 

"Volkswagen prováděl úmyslné manipulace u vozů, o kterých tvrdil, že jsou šetrné k životnímu prostředí, ačkoli ve skutečnosti vypouštěly škodlivé emise," uvedl generální prokurátor státu Illinois Kwame Raoul.

Žaloba státu Illinois se týkala zhruba 1200 vozidel, částka za její urovnání tak představuje zhruba 300 dolarů na jedno auto. Volkswagen se již v září dohodl, že zaplatí 1,5 milionu dolarů za urovnání žalob států New Hampshire a Montana. V USA nadále čelí žalobám dvou států a dvou okresů, které se týkají zhruba 35 000 vozů, napsala agentura Reuters.

Volkswagen v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. Skandál již stál automobilku desítky miliard dolarů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist