https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vrcholi-kampan-uklidme-svet-zapoji-se-tisice-dobrovolniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na jaře vyvrcholí kampaň Ukliďme svět, zapojí se tisíce dobrovolníků

28.1.2023 01:50 (ČTK)
Sběr odpadků
Sběr odpadků
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Jarní akce Ukliďme svět, kterou každoročně pořádá Český svaz ochránců přírody (ČSOP), letos začne 25. března. Tisíce dobrovolníků se pustí do úklidu přírody i ulic v Česku, každoročně uklidí tuny odpadu, sdělila koordinátorka akce Veronika Andrlová z ČSOP. S úklidem přírody a veřejných prostranství dobrovolníci mohou pomoct kdykoliv během roku.
 

„Úklidy samozřejmě nezbaví celou Českou republiku všech černých skládek a odpadků v přírodě. Prostřednictvím přímé akce však vytvoří silné pouto mezi přírodu a tisíci dobrovolníky, kteří se budou chovat více zodpovědně při nakládání s odpady,“ uvedla Andrlová. Dodala, že je také důležitá motivace nových lidí, kteří se dosud nezapojovali.

Svaz zveřejnil mapu úklidů na webu, kde si dobrovolníci mohou najít úklidovou akci, do níž se zapojí. Lidé také mohou zaslat do 6. března žádanku o vybavení k úklidu, které obdrží zhruba týden před termínem akce. „Je důležité, aby dobrovolníci své přihlášky odeslali včas. Balíčky se tak stihnou připravit a odeslat před hlavním termínem úklidů,“ uvedla Andrlová.

Letos budou také akci opět provázet fotografické soutěže. Jejich pravidla mohou zájemci nalézt na webových stránkách.

Kampaň Ukliďme svět v Česku od roku 1993 organizuje Český svaz ochránců přírody. Dobrovolnická úklidová akce, která se koná na území celé České republiky, je součástí světové kampaně Clean Up the World. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a pohozené odpadky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

28.1.2023 07:21
nejlepší by bylo, kdyby si lidi uklidili ty emoční a psychické stavy v duševní stabilitu.
Uklízením " hmotného" nepořádku bychom měli dělat i ten duševní, stejně jako se ohýbáme v páteři při sběru, by se měl každý ohýbat i v tom "duševním" cvičení. Pro lepší den, lepší vztahy, radost z žití. Nedělejte úklid jen venku ale i uvnitř....sebe
Odpovědět
ss

smějící se bestie

28.1.2023 07:37
Taková činnost, je lepší tělocvik, než ten ve fitku.
Odpovědět
Homo Destruktor

Homo Destruktor

28.1.2023 13:12
...a tisíce dobrovolníků se starají aby měli tito dobrovolníci co uklízet.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

28.1.2023 15:34 Reaguje na Homo Destruktor
1*
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist