https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vw-chce-mit-do-roku-2030-v-evrope-na-elektrinu-70-procent-aut-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

VW chce mít do roku 2030 v Evropě na elektřinu 70 procent aut

5.3.2021 12:27 | WOLFSBURG (ČTK)
Značka Volkswagen ze stejnojmenného koncernu plánuje, že do roku 2030 budou v Evropě plně elektrické vozy tvořit přes 70 procent aut, která tato značka prodá. Předchozí cíl byl 35 procent. Plán je součástí nové strategie nazvané Accelerate, kterou tato druhá největší automobilka světa z hlediska počtu prodaných aut dnes představila.
 

"Se strategií Accelerate zvyšujeme rychlost na cestě k digitální budoucnosti," konstatoval podle médií ředitel značky Volkswagen Ralf Brandstätter.

V Číně a ve Spojených státech má automobilka v úmyslu do roku 2030 podíl aut poháněných elektřinou zvýšit na 50 procent. Volkswagen se chce stát světovým lídrem v produkci elektromobilů.

"Ze všech hlavních výrobců aut má Volkswagen nejvyšší šanci, že ten závod vyhraje. Zatímco naši konkurenti jsou teprve v polovině cesty v přechodu k elektřině, my už jsme v digitální transformaci učinili značný pokrok," dodal Brandstätter.

Ministři životního prostředí zemí Evropské unie na konci loňského roku podpořili výraznější omezení emisí skleníkových plynů. O konečné podobě normy, která počítá s redukcí zplodin do roku 2030 nejméně o 55 procent proti hodnotám z roku 1990, začnou státy od příštího roku vyjednávat s Evropským parlamentem. Europoslanci se netají tím, že by chtěli mít limity ještě přísnější.

Svou strategii musela s výhledem na přísnější emisní normy přizpůsobit řada automobilek. Značka Volkswagen dříve uváděla, že jen na evropský trh musí ročně dodat o 300.000 elektromobilů více. V poslední době se debatuje o tom, jak zajistit potřebné baterie, připomněla agentura DPA.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JC

Jan Cedič

14.3.2021 23:33
Takové malé zamyšlení. Máme tu několik zvláštních záležitostí. Jak v článku psáno, psychozelení naočkovaní světovládou už vidí, jak všichni drandíme v předražených, nefunkčních a nanejvýš neekologických elektrokárách a to zcela zřejmě v duchu hesla "my vás zachráníme, i kdyby vás to mělo stát život". Pak tu máme celosvětové šílenství kolem jakéhosi viru, v jehož jméně je likvidována světová ekonomika, s výsledkem zbohatnutí již tak nehorázně bohaté skupiny lidí ovládajících tento svět. Na druhém konci je pochopitelně ožebračení a závislost běžných obyvatel. Dále tu Evropou proudí davy cizích přivandrovalců, kteří jí válcují jak kobylky a ta samá vrchnost z nějakého nám zatím neznámého důvodu tleská. No a jako třešnička na dortu se vyjímá genderhumus se svou úchylnou představou o změně světového pořádku. A poučení nebo rozuzlení ? Jen jedna hrozná otázka. V čem je svět, do kterýho nás ženou lepší než ten před nerevolucí v roce 89 ??? Mohl by mi to někdo vysvětlit !
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist