https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vysi-vstupneho-do-botanicke-zahrady-v-teplicich-si-navstevnici-zvoli-sami
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výši vstupného do botanické zahrady v Teplicích si návštěvníci zvolí sami

12.4.2021 11:27 | TEPLICE (ČTK)
"O výši slevy v rozmezí od nula do 66 procent si rozhodne každý návštěvník sám," uvedl ředitel. Ilustrační foto
"O výši slevy v rozmezí od nula do 66 procent si rozhodne každý návštěvník sám," uvedl ředitel. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Botanická zahrada v Teplicích otevře venkovní expozici až v úterý 13. dubna. Skleníky zatím kvůli vládním opatřením proti koroaviru zůstanou zavřené. Návštěvníci si budou moci zvolit výši slevy ze vstupného, informoval ředitel instituce Petr Šíla. Vláda minulý týden rozhodla, že od pondělí 12. dubna lze obnovit provoz venkovních částí botanických a zoologických zahrad.
 

"Vzhledem k tomu, že může být otevřena jen venkovní expozice, rozhodli jsme po konzultaci se zřizovatelem o tom, že zavedeme až 66procentní slevu na běžné vstupné. O výši slevy v rozmezí od nula do 66 procent si rozhodne každý návštěvník sám," uvedl ředitel.

❗️V ÚTERÝ OTEVÍRÁME 🤩 To už určitě víte, ale věděli jste, že si také sami u pokladny určíte výši vstupného❓ Necháme to...

Zveřejnil(a) Botanická zahrada Teplice dne Čtvrtek 8. dubna 2021

Podle úterního usnesení vlády může být v areálu maximálně tolik návštěvníků, že bude naplněno 20 procent kapacity. Toto omezení návštěvníky nijak neomezí, neboť průměrná denní návštěvnost zahrady je v těchto měsících necelých 100 lidí denně a venkovní plocha je dostatečně rozlehlá. "V rámci našich stálých aktivit na sociálních sítích budeme navíc každý den informovat, co zrovna v zahradě kvete a na co je ideální se přijít podívat," dodal ředitel.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

12.4.2021 13:27
Co se týče týče toho volitelného vstupného, u českých návštěvníků bych byl dost skeptický. Kdysi ve Velké Británii jeden restauratér nechal na hostech, aby zaplatili za jídlo tolik, kolik chtějí sami. Od té doby mu tržby vzrostly asi o 20%. Totéž chtěl jeden majitel restaurace udělat i v Praze a po dvou týdnech to stopl, protože mu většina hostů odcházela bez placení.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist