https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/z-nemeckeho-zooparku-uteklo-pres-20-opicek-byly-dopadeny-a-vraceny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Z německého zooparku uteklo přes 20 opiček, byly dopadeny a vráceny

11.4.2021 00:32 | BERLÍN (ČTK)
Makakové bezocasí, kteří žijí v Maroku, Alžírsku či na Gibraltaru, podle expertů nejsou nebezpeční, naopak se vyznačují spíše plachostí.
Makakové bezocasí, kteří žijí v Maroku, Alžírsku či na Gibraltaru, podle expertů nejsou nebezpeční, naopak se vyznačují spíše plachostí.
Foto | Ouwesok / Flickr
Ze zooparku v Löffingenu na jihozápadě Německa utekly asi dva tucty makaků bezocasých. Po několika hodinách bandu opiček našli pracovníci zooparku a vrátili je v pořádku do jejich výběhu, informovala ve čtvrtek podle agentury DPA policie.
 

"Zvířata zjevně v bližším okolí zooparku, blízko okraje lesa, využila příznivého počasí a strávila tam odpoledne," uvedla policie. Možnou příčinou toho, že opičky našly cestu ven z výběhu, byly stavební práce, které v parku nedaleko švýcarských hranic probíhají. Po útěku se primáti ve smečce vydali směrem k vesnici Dittishausen.

Makakové bezocasí, kteří žijí v Maroku, Alžírsku či na Gibraltaru, podle expertů nejsou nebezpeční, naopak se vyznačují spíše plachostí. Německá policie místní obyvatele po útěku zvířat vyzvala, aby opice nekrmili a nesnažili se je dopadnout. V takovém případě by totiž opičky mohly reagovat méně přátelsky. Nakonec se ale situaci podařilo zvládnout bez větších komplikací.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

11.4.2021 06:09
Škoda že je odchytli. Evropská příroda mohla být obohacena o další druh.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist