https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/za-nedelni-pozary-na-kokorinsku-muze-nedbalost-nebo-umysl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Za nedělní požáry na Kokořínsku může nedbalost, nebo úmysl

24.7.2018 00:11 | PRAHA (ČTK)
Oheň u Nosálova zničil zhruba hektar porostu, u Jestřebic pak vypukl požár v mimořádně obtížném terénu. / Ilustrační foto
Oheň u Nosálova zničil zhruba hektar porostu, u Jestřebic pak vypukl požár v mimořádně obtížném terénu. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Hasiči pracují s dvěma verzemi příčin nedělních požárů na Kokořínsku, jednou je nedbalost, druhou pak úmyslné zapálení. Plameny nezpůsobily velké materiální škody, v jednom případě je vyšetřovatel vyčíslil na 50.000 korun, v druhém podle něj škoda nevznikla, řekl mluvčí hasičů Petr Svoboda.
 

V neděli ráno hořelo u Nosálova na Mělnicku, hasiči požár lokalizovali po poledni. Odpoledne ale začal hořet les na ploše přibližně 100 krát 150 metrů o několik kilometrů dál u obce Jestřebice, hasiči oheň dostali pod kontrolu asi za hodinu.

Příčinu požáru vyšetřuje policie, která bude hledat případné svědky a zkoumat, jestli někdo neviděl pohybovat se po lese někoho podezřelého.

Oheň u Nosálova zničil zhruba hektar porostu, u Jestřebic pak vypukl požár v mimořádně obtížném terénu. V obou případech hasiči používali k hašení vrtulník s vakem na vodu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist