https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/za-popelnice-se-bude-v-hradci-kralove-dal-platit-500-korun-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Za popelnice se bude v Hradci Králové dál platit 500 korun

13.9.2017 11:26 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Poplatky za popelnice zůstanou v roce 2018 ve stotisícovém Hradci Králové stejné jako letos, kdy základní platba činí 500 korun za dospělou osobu.
Poplatky za popelnice zůstanou v roce 2018 ve stotisícovém Hradci Králové stejné jako letos, kdy základní platba činí 500 korun za dospělou osobu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Poplatky za popelnice zůstanou v roce 2018 ve stotisícovém Hradci Králové stejné jako letos, kdy základní platba činí 500 korun za dospělou osobu. Zachován zůstane i poloviční tarif 250 korun pro děti do 14 let a lidi nad 70 let. S vyhláškou zachovávající ceny souhlasila rada města. Poplatek 500 korun radnice zavedla v roce 2008, od té doby jej neměnila. Informoval o tom mluvčí magistrátu Petr Vinklář.
 

Na poplatcích za popelnice město letos předpokládá výběr asi 36,5 milionu. Dalších 11 milionů by mělo získat od společnosti Ekokom za třídění obalových odpadů. Vybrané poplatky ale zdaleka nepokrývají náklady na svoz a likvidaci odpadů ve městě, radnice systém dotuje ze svého rozpočtu. Celkové náklady na odpady by měly letos činit asi 85,4 milionu korun.

Vedle vyvážení popelnic zahrnují i provoz sběrných dvorů, kompostování či likvidaci černých skládek a vraků aut. Svoz a likvidaci odpadů v Hradci zajišťuje společnost Hradecké služby, kterou spoluvlastní firma Marius Pedersen a město.

Nejvyšší poplatek, 650 korun, má v hradeckém kraji Náchod, při platbě do konce února však úhrada činí snížených 450 korun na osobu. V Jičíně základní výměra poplatku činí 492 korun, Rychnov nad Kněžnou má základní sazbu 500 korun a Trutnov 480 korun.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VH

Vladimír Hošek

14.9.2017 08:20
Farizejové v politice v Hradci Králové, dle jejich nesmyslného algoritmu by měl poplatek činit nejméně 1000 Kč (500 Kč se slevou). Jen zastírají skutečnost, aby byli příště zvoleni. To, že blbě hospodaří, ale nepřikryjí, asi by měli občané klást politikům dotazy, proč to tak je, když to lze zajistit o třetinu levněji.
Odpovědět
reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist