https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/za-tyrani-koni-a-kradez-ma-jit-mladik-na-dva-roky-do-vezeni
reklama
reklama
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Za týrání koní a krádež má jít mladík na dva roky do vězení

20.1.2016 12:38 | ČESKÁ LÍPA (ČTK)
Za týrání koní a vloupání do domu na Českolipsku potrestal dnes Okresní soud v České Lípě čtyřiadvacetiletého Michala Medka dvěma lety vězení. Zároveň mu soudkyně Lucie Homolková nařídila ústavní sexuologickou léčbu. Medek byl nedávno pravomocně odsouzen za jiný případ týrání a krádeže podmínkou na 2,5 roku. Tento trest dnes soudkyně zrušila a vynesla souhrnný trest. Její verdikt není pravomocný, vazebně stíhaný Medek i státní zástupce si ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Medkovi hrozilo až pět let vězení.
 

Podle znalců trpí Medek sexuální deviací, konkrétně zoofilií a sadismem. Jeho pobyt na svobodě bez léčby považují za nebezpečný. Má IQ v pásu podprůměru a jednoduchou osobnost. Jeho vývoj ovlivnila citová deprivace z dětství, matka byla alkoholička a později byl umístěn v dětském domově. Podle znalců není za své jednání plně odpovědný, týrání se dopouštěl ve stavu snížené příčetnosti. I proto mu soudkyně na návrh státního zástupce uložila trest v dolní polovině zákonné sazby. Medkova porucha je vrozená, léčením se s ní ale podle znalců může naučit žít a vyvarovat se dalšího týrání zvířat.

Medek svých činů u soudu litoval. Loni v polovině července v Provodíně na Českolipsku se podle obžaloby pokusil uškrtit koně. V přístřešku přivázal dvě klisny, obě se utrhly. Jedna ale měla utaženou smyčku kolem krku tak silně, že by se bez pomoci za několik hodin udusila. Majitelka ji včas objevila. O dva dny později v nedalekých Janovicích nalákal na kukuřici osmiletou klisnu. Jeden konec lana jí poté uvázal kolem krku a druhý ke stromu. Navíc ji svázal zadní i přední nohy a ty pak ještě provázal mezi sebou. Medek u soudu jen uvedl, že klisně nohy svázal, aby se rychleji udusila. Více se k tomu nevyjádřil. Mrtvému poníkovi nakonec namazal zadek opalovacím krémem, soulož se zvířetem ale nevykonal.

Medkovi přitížilo, že už byl za obdobné skutky odsouzen. Soud ho potrestal podmínkou za krádeže a brutální utýrání koně z května minulého roku. Tehdy se v noci s lanem, nožem a košíkem plným sušených rohlíků vydal na pastvinu v Kravařích. Rohlíky k sobě koně přilákal. Když ho chytil, uvázal mu kolem krku smyčku, která ho rdousila, a pak mu podřízl hrdlo. V době, kdy ve zvířeti ještě pulzovalo srdce, mu vrazil do řitního otvoru kůl, stahoval z něj kůži a odřezával maso. Odnesl si asi čtyři kilogramy svaloviny.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist