https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zamestnanci-ek-budou-pracovat-z-domova-sest-lidi-ma-koronavirus
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zaměstnanci Evropské komise budou pracovat z domova, šest lidí má koronavirus

13.3.2020 00:20 | MILÁN/BERLÍN/PAŘÍŽ (ČTK)
Většina zaměstnanců Evropské komise (EK) bude od pondělka v rámci prevence šíření koronaviru pracovat z domova. / Ilustrační foto
Většina zaměstnanců Evropské komise (EK) bude od pondělka v rámci prevence šíření koronaviru pracovat z domova. / Ilustrační foto
Foto | Jai79 / Pixabay
Většina zaměstnanců Evropské komise (EK) bude od pondělka v rámci prevence šíření koronaviru pracovat z domova. Nařídila to včera předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, podle níž mělo šest pracovníků komise pozitivní testy na koronavirus. Unijní a britští vyjednavači se zase dohodli na zrušení druhého kola rozhovorů o budoucích vztazích plánovaného na příští týden. Summit Evropské unie a klíčové ministerské schůzky naproti tomu podle Rady EU v březnu budou.
 

Von der Leyenová podle informací novinářů zaměstnancům komise bez bližších podrobností oznámila, že u šesti jejich kolegů se prokázala přítomnost viru způsobujícího nemoc COVID-19. EK proto od pondělka zahájí omezený provoz a většina z více než 30.000 zaměstnanců bude pracovat na dálku.

"Kolegové, kteří zajišťují stěžejní funkce, budou nadále přítomni v práci a budou se střídat po směnách," upřesnila komise v prohlášení.

Do sídla unijní exekutivy také nebudou od pondělka smět skupinové návštěvy pěti a více lidí. O menších skupinách a individuálních návštěvách se bude rozhodovat případ od případu. Uzavřeny budou školy a předškolní instituce zřízené unijními institucemi.

Koronavirus ovlivní i vyjednávání o smlouvě mezi EU a Británií, které začalo minulý týden v Bruselu a pokračovat mělo příští týden v Londýně. Vyjednavači se však včera dohodli, že nebude.

"Obě strany v současnosti hledají alternativní způsoby, jak v jednáních pokračovat, včetně možného využití videokonferencí," uvedla v prohlášení britská mise při EU.

Naopak nejdůležitější jednání ministrů EU a schůzka unijních prezidentů a premiérů plánovaná na 26. a 27. března jsou stále v plánu. Podle prohlášení Rady EU je nutné zajistit "schopnost unie přijímat rozhodnutí" týkající se koronaviru a dalších zásadních témat. V Bruselu se tak dnes sejdou ministři vnitra, příští úterý ministři financí a 23. března ministři zahraničí.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist