https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zapas-ve-wimbledonu-prerusili-na-chvili-dva-ekologicti-aktiviste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zápas ve Wimbledonu přerušili na chvíli dva ekologičtí aktivisté

5.7.2023 20:01 | LONDÝN (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Wimbledon komplikuje nejen deštivé počasí, ale dnes ho narušili i dva ekologičtí aktivisté, kteří přerušili jeden zápas. Členové skupiny Just Stop Oil (Zastavme ropu) vběhli na kurt číslo 18 a na chvíli zastavili bulharského tenistu Grigora Dimitrova s Japoncem Šo Šimabukurem, navíc na trávník naházeli podle britských médií oranžové konfety.
 

Organizátoři přitom kvůli podobným protestům, které v poslední době nejsou v Británii ojedinělé, posílili bezpečnost. Minulý týden aktivisté ze stejné skupiny narušili zápasy v kriketu a ragby.

Ve Wimbledonu dnes ochranka muže a ženu rychle zpacifikovala a skončili v rukou policie. Utkání Dimitrova se Šimabukurem přerušil po incidentu a úklidu konfet z travnatého kurtu i déšť. Na stejném dvorci by dnes měla hrát Karolína Plíšková zápas prvního kola proti Nataliji Stevanovičové ze Srbska.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

RV

Richard Vacek

6.7.2023 11:33
Protestující mají pravdu. Dané hry člověku nic nedávají a navíc se jim věnují jen bohatší, kteří kdo ví jestli zbohatli z poctivé. Namísto flákání se by se měli zapojit do kolektivu a třeba v akci Z budovat hmyzí domečky.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist