Záplava odpadků z největší skládky v Indonésii zabila nejméně pět lidí
10.3.2026 23:07
(ČTK)
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Depositphotos
"Nevylučujeme, že obětí bude více. Stále shromažďujeme údaje o tom, kolik vozů a lidí zůstalo uvězněno za odpadem," citovala ji AP.
Mluvčí národního krizového úřadu přitom varoval, že možné deště v dalších dnech mohou dále uvolňovat nahromaděné odpady a ohrozit i členy záchranných týmů. Proto je podle něho bezpodmínečně nutné dodržovat při pátrání bezpečnostní pravidla.
Nedělní tragédie znovu upřela pozornost na největší indonéskou skládku odpadků, která přijímá většinu odpadů z domácností širšího okolí hlavního města a je přetížena, napsala AP. Kvůli tomu v minulosti zazněla řada varování a hovořilo se o změně systému ukládání odpadů.
reklama
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.
Dále čtěte |
Online diskuse
Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Za únorový úhyn 72 tygrů v Thajsku může podle úředníků psinka, ne ptačí chřipka
AFP: Bangladéšské vesnice pronásleduje hrůza z všudypřítomných hadů
Přes 200 000 Filipínců vyšlo druhým dnem do ulic kvůli skandálu s protipovodňovými projekty