https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zbloudilou-kosatku-chteji-ze-seiny-vyvest-pomoci-kosatcich-zvuku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zbloudilou kosatku chtějí ze Seiny vyvést pomocí kosatčích zvuků

29.5.2022 01:45 | PAŘÍŽ (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Francie má plán, jak vylákat do oceánu kosatku, která počátkem května zabloudila do řeky Seiny. Úřady chtějí použít nahrávku zvuků jiných kosatek. Celou akci bude sledovat bezpilotní letoun, uvedla příslušná prefektura departementu Seine-Maritime po páteční poradě s odborníky.
 

Čtyřmetrová kosatka, která je podle vědců samec, byla poprvé spatřena 16. května v ústí Seiny mezi přístavem Le Havre a městem Honfleur v Normandii. Poté se vydala desítky kilometrů proti proudu řeky a dorazila západně od města Rouen. Podle odborníků je ve velmi špatném zdravotním stavu a v ohrožení života. V řece totiž nemůže najít dostatek potravy a sladká voda jí nedělá dobře.

"Použití této neinvazivní metody - ze vzdálenosti několika stovek metrů - umožní, abychom se vyhnuli použití lodí v těsné blízkosti zvířete, které by jej mohlo ještě více vystresovat a ohrozit jeho přežití," uvedla na twitteru prefektura. Ohrožena by v takovém případě podle ní byla i bezpečnost záchranářů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MK

Miloslav Körner

30.5.2022 18:16
Bohužel již uhynula.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist