Zelení podporují Schwarzenberga, přestože mlčí k protiekologické politice vlády
Podle prohlášení zelených je Miloš Zeman také neprůhledně provázán s domácími i zahraničními lobbisty a stál u základů klientelistického a korupčního prostředí, s jehož následky se Česká republika potýká dodnes. „Jeho zvolení by fakticky znamenalo přímé pokračování politiky Václava Klause. S ní je třeba se rozejít,“ říká předseda zelených Ondřej Liška.
Zelení proto vyzývají k volbě Karla Schwarzenberga, přestože zároveň současnou vládu kritizují. Podle zelených Schwarzenberg svým mlčením toleroval, krom jiného i protiekologickou politiku vlády včetně oslabování zákonů na ochranu životního prostředí.
Podle zelených je Schwarzenberg více otevřený Evropské unii i občanské společnosti. Zároveň je kandidátem, který je „vnímavější k potřebě hledat dlouhodobá a trvale udržitelná řešení než současný prezident Klaus i protikandidát Zeman,“ říkají zelení.
Strana zelených zároveň ale vyzývá, aby se Schwarzenberg jasně distancoval od premiérova spolupodpisu amnestie, kterou na začátku roku vyhlásil Václav Klaus. Podle zelených amnestie představuje bezprecedentní útok na samotné základy právního státu.
reklama
Líbí se Vám Ekolist? Nebo jen chcete udržet možnost si na něm diskutovat?
Dále čtěte |
Online diskuse
Schwarzenberg je cizí občan - 21. 1. 2013 - Jan ŠimůnekBuď jste alternativně inteligentní, nebo demagog. Příklad s bankami jsem uvedl jako ilustraci toho, že se Švýcarskem můžeme mít třecí plochy, aniž bychom se ocitili ve vzájemném horkém konfliktu. Občan jakéhokoli cizího státu, nejen Švýcarska, na presidentském postu by byl potenciální průšvih. Bez ohledu na to, že v současné době není na spadnutí nějaká evropská válka.Jinak pochopitelně, nějaká akce proti Švýcarsku coby loupežnické pokladnici by musela být celoevropsky (přinejmenším) připravována, dojednávána a koordinována. V takové situaci by mohl švýcarský občan na postu českého presidenta minimálně vynášet důvěrné informace ze schůzek, které by takovou akci předcházely. KS je politický turista, který vystřídal několik politických stran, často s velmi různými až protichůdnými programy. Aktivně se podílel na tunelu zvaném církevní restituce, zajišťujícím bezpracné zisky bezcenným zločincům. Podílel se i na dalších aktivitách vlády, jejímž je členem (prakticky na všech "Kalouskovinách"). I jeho poslední výroky na téma zrušení Benešových dekretů ukazují, že zastává zájmy protichůdné zájmům našeho státu. |