Zelení podporují Schwarzenberga, přestože mlčí k protiekologické politice vlády
Podle prohlášení zelených je Miloš Zeman také neprůhledně provázán s domácími i zahraničními lobbisty a stál u základů klientelistického a korupčního prostředí, s jehož následky se Česká republika potýká dodnes. „Jeho zvolení by fakticky znamenalo přímé pokračování politiky Václava Klause. S ní je třeba se rozejít,“ říká předseda zelených Ondřej Liška.
Zelení proto vyzývají k volbě Karla Schwarzenberga, přestože zároveň současnou vládu kritizují. Podle zelených Schwarzenberg svým mlčením toleroval, krom jiného i protiekologickou politiku vlády včetně oslabování zákonů na ochranu životního prostředí.
Podle zelených je Schwarzenberg více otevřený Evropské unii i občanské společnosti. Zároveň je kandidátem, který je „vnímavější k potřebě hledat dlouhodobá a trvale udržitelná řešení než současný prezident Klaus i protikandidát Zeman,“ říkají zelení.
Strana zelených zároveň ale vyzývá, aby se Schwarzenberg jasně distancoval od premiérova spolupodpisu amnestie, kterou na začátku roku vyhlásil Václav Klaus. Podle zelených amnestie představuje bezprecedentní útok na samotné základy právního státu.
reklama
Líbí se Vám Ekolist? Nebo jen chcete udržet možnost si na něm diskutovat?
Dále čtěte |
Online diskuse
Karel Schwarzenberg: "Nemám nic proti stavbě mešit" - 20. 1. 2013 - Jan ŠimůnekJsem pro, ale k takové situaci nás dovede spíš Zeman než Schwarzenberg.Jinak křesťané obecně a katolíci zvlášť provozují vůči muslimům politiku rektální speleologie, a to v podstatě od počátků kontaktů evropské civilizace s islámem. Mnohdy světským panovníkům, kteří organizovali boj proti islámské agresi, dávalo víc práce překonávat překážky, které jim kladla katolická hierarchie, než samotný boj s islámskými vojsky. I křížové výpravy byly v podstatě rozloženy a zlikvidovány kněžími, když se na jejich historii podíváte podrobněji. Asi nejlépe si stran uvedeného zadání počínal valašský kníže Vlad III., řečený Tepes. |