https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zeman-podpori-ve-snemovne-senatni-verzi-zakona-o-ochrane-prirody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zeman podpoří ve Sněmovně senátní verzi zákona o ochraně přírody

19.1.2017 23:22 | PRAHA (ČTK)
Prezident Miloš Zeman nevyloučil při dnešním obědě s předsedy Sněmovny a Senátu Janem Hamáčkem a Milanem Štěchem (oba ČSSD), že ve Sněmovně podpoří senátní verzi zákona o ochraně přírody a krajiny. Zároveň jim potvrdil, že podepíše protikuřácký zákon, který dnes Senát schválil. Štěch s Hamáčkem to novinářům řekli po skončení oběda.
 

Šéfové obou komor uvedli, že s prezidentem probrali řadu témat. Informovali ho o výsledku projednávání zákona o ochraně přírody a krajiny. Zeman byl podle Štěcha potěšen, že se podařilo přijmout pozměňovací návrhy. "Projevil názor, že pokud by to bylo třeba, tak by za tento zákon do Sněmovny šel ztratit hlas," řekl Štěch.

Se Zemanem dále mluvili o migraci, jeho dubnové cestě do USA, během které se má setkat s novým americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jednali i o protikuřáckém zákonu. Ten Senát schválil v době jejich oběda, politici podle Štěcha tuto informaci dostali až po skončení setkání. Přesto podle něj Zeman zopakoval, že zákon podepíše. V minulosti několikrát řekl, že tak učiní kvůli tomu, že je jako kuřák ve střetu zájmu.

Podle Hamáčka se mluvilo i o misích české armády. "Atmosféra byla velmi přátelská a musím říci velmi příjemná," řekl.

Přečtěte si článek Senátoři pozměnili návrh zákona o ochraně přírody a krajiny, MŽP ani ochránci přírody nesouhlasí

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist