https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zemrel-nekdejsi-reditel-prazske-zoo-bohumil-kral
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zemřel někdejší ředitel pražské zoo Bohumil Král

16.11.2020 00:47 | PRAHA (ČTK)
V pražské zoologické zahradě začal pracovat v roce 1989 jako zoolog. O rok později se stal ředitelem zahrady, kterým byl následujících sedm let.
V pražské zoologické zahradě začal pracovat v roce 1989 jako zoolog. O rok později se stal ředitelem zahrady, kterým byl následujících sedm let.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Brno
Ve věku 79 let zemřel bývalý ředitel pražské zoologické zahrady Bohumil Král. V čele instituce stál v letech 1990 až 1997. Za jeho vedení se pražská zoo zapojila do široké mezinárodní spolupráce a podílela se na založení Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Král byl rovněž dlouholetým prezidentem Unie českých a slovenských zoologických zahrad a členem Mezinárodní unie ředitelů zoo. O úmrtí zahrada informovala na svém webu.
 

Král byl absolventem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Jeho oblíbeným oborem byla herpetologie.

Před příchodem do pražské zoo pracoval Král jako vědecký pracovník Akademie věd v Brně. V pražské zoologické zahradě začal pracovat v roce 1989 jako zoolog. O rok později se stal ředitelem zahrady, kterým byl následujících sedm let. V jeho éře vznikla například i myšlenka vybudovat pavilon Indonéská džungle. V červnu 1997 nahradil Krále ve vedení zoo Petr Fejk. Koncem roku 1998 se Král vrátil do Zoo Brno, kde zaujal post zoologického ředitele.

Zoologická zahrada v Troji se návštěvníkům poprvé otevřela 28. září 1931. Chová přes 670 druhů zvířat a patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze. Do zoo loni zavítalo 1 456 526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Letos ji zasáhla omezení kvůli koronavirové epidemii.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist