https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zena-ktera-podle-soudu-tyrala-psy-se-proti-rozsudku-odvolala
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Žena, která podle soudu týrala psy, se proti rozsudku odvolala

26.4.2019 00:14 | M. BOLESLAV (ČTK)
Věra Obermajerová, které mladoboleslavský okresní soud v březnu udělil tříletou podmínku za týrání psů, se proti rozsudku odvolala. / Ilustrační foto
Věra Obermajerová, které mladoboleslavský okresní soud v březnu udělil tříletou podmínku za týrání psů, se proti rozsudku odvolala. / Ilustrační foto
Foto | s_falkow / Flickr
Věra Obermajerová, které mladoboleslavský okresní soud v březnu udělil tříletou podmínku za týrání psů, se proti rozsudku odvolala. Případ tak bude projednávat krajský soud, spis byl z Mladé Boleslavi odeslán ve středu, potvrdil včera soudce Martin Moc.
 

Soud ženu potrestal tříletou podmínkou, dostala zároveň zákaz chovu domácích zvířat na sedm let, přeživší psi jí byli odebráni. Žena podle obžaloby nezajistila potřebné podmínky pro 22 šarpejů a šest českých teriérů v domě v Luštěnicích na Mladoboleslavsku, zejména jim nedávala krmivo a vodu. Poté, co byla 22. listopadu 2017 převezena do nemocnice a následně kvůli pokusu o sebevraždu hospitalizována v psychiatrickém zařízení v Kosmonosech, nechala podle spisu všechna zvířata v domě osm dnů opuštěná a bez krmení.

Následně 30. listopadu byla v domě nalezena uhynulá fena a tři mrtvá štěňata plemene šarpej, u kterých bylo zjištěno dlouhotrvající zanedbání. Další dlouhodobě týraný pes uhynul i přes odbornou pomoc později.

Obermajerová novinářům po vyhlášení rozsudku řekla, že se bude snažit získat své psy zpátky a proti rozsudku se odvolá. O psy se podle svých slov stará přes 20 let, uvedla, že byla také držitelem českého rekordu v počtu psích šampionů.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist