https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zenam-hrozi-za-preprodavani-psu-z-mnoziren-pet-let-vezeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ženám hrozí za přeprodávání psů z množíren pět let vězení

13.12.2018 00:22 | PRAHA (ČTK)
Policisté zadrželi dvě ženy ve věku 18 a 46 let, které údajně přeprodávaly psy z množíren. / Ilustrační foto
Policisté zadrželi dvě ženy ve věku 18 a 46 let, které údajně přeprodávaly psy z množíren. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | OBRAZ
Policisté zadrželi dvě ženy ve věku 18 a 46 let, které údajně přeprodávaly psy z množíren. Štěňatům opatřovaly falešné očkovací průkazy. Několik psů potom uhynulo nebo muselo být utraceno. Ženám za podvod, zanedbání péče o zvíře z nedbalosti a neoprávněné podnikání hrozí až pět let vězení. Včera o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.
 

Starší z žen podle policie vykupovala z množíren štěňata zejména menších plemen, která pak s falešnými průkazy prodávala většinou na stránkách bazos.cz. "S tím jí v mnoha případech pomáhala i mladší z obou žen," uvedl mluvčí.

Psi ale byli nemocní, apatičtí a začaly se u nich projevovat různé vady. Ve většině případů šlo podle policie o štěňata, která byla odstavena od matky dříve, než by bylo vhodné. "Štěňata pak přepravovala a přechovávala ve zcela nevyhovujících životních a hygienických podmínkách, neposkytovala jim dostatečnou výživu a napájení, nezajistila řádnou veterinární péči a očkování, což se potvrdilo v rámci domovní prohlídky," sdělil Daněk.

Při domovní prohlídce našli kriminalisté 12 štěňat různých ras. Podle veterinářky byla značně zanedbaná, masivně začervená a celkově ve velmi špatné kondici. Šest z nich poté v útulku uhynulo.

"V tuto chvíli evidujeme 27 případů prodejů štěňat, kdy osm z nich uhynulo nebo muselo být utraceno," uvedl mluvčí. Vzniklá škoda je téměř 200.000 korun. V některých případech jedna z žen peníze za psy vrátila, jindy uhradila náklady na jejich léčbu.

Policisté míní, že by ženy mohly mít na svědomí až 500 prodejů. Hledají proto případné další poškozené. Starší z žen údajně prodávala psy na smlouvu od roku 2014, kdy zájemci jezdili k ní domů. Někdy kolem let 2015/2016 začala štěňata prodávat pod smyšlenými jmény. Po předání psů se zbavovala jednorázových sim karet, aby se poškození neměli v případě problémů kam obracet. Kriminalisté se domnívají, že by se za tuto dobu mohlo jednat přibližně o dalších 200 případů.

Lidé mohou případně další případy nahlásit na čísle 722 000 368 nebo na linku 158.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist