https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlin-chce-ve-svahu-v-ulici-nad-stranemi-vytvorit-pas-zelene-pro-ptaky-i-vcely
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlín chce ve svahu v ulici Nad Stráněmi vytvořit pás zeleně pro ptáky i včely

18.6.2023 00:21 | ZLÍN (ČTK)
Ilustrační foto
Město Zlín chce ve svahu v ulici Nad Stráněmi vytvořit pás zeleně, který se stane domovem pro drobné ptactvo a zásobárnou jejich potravy. Svůj úkryt si zde najde také hmyz. Cílem je vytvoření malého ostrova zeleně v městském prostředí sídliště Jižní Svahy, sdělil mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.
 

Pás zeleně vznikne při druhé etapě obnovy svahu, chystá jej odbor městské zeleně. "Nyní jsme ve fázi přípravných prací. Nový pás zeleně bude zdrojem pastvy pro motýly, včely a čmeláky. První etapa revitalizace zahájená na jaře 2020 se týkala vysázení přes 1500 kusů dřevin. Dokončení druhé etapy se předpokládá na jaře příštího roku," uvedl náměstek primátora Michal Čížek (ANO).

Odbor městské zeleně připravuje na Jižních Svazích také obnovu výsadby ve vnitrobloku na Podlesí III. "V minulosti zde byly vyvýšené záhony osázené středně vzrostlou zelení, která budovu poškozovala vlhkostí, občané zde navíc ukládali odpad," uvedl Čížek. Nově tam budou nižší druhy kvetoucích a trvale zelených keřů. "Nový prostor už nebude vybízet k odhazování odpadu, plocha navíc bude dostupnější pro údržbu," uvedl Čížek.

Na Podlesí přibude 563 rostlin. "Ve výsadbě budou borovice, brslen, dřišťál, ibišek, jalovec, meruzalka, mochna, tavolník a tis," uvedl mluvčí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

18.6.2023 06:51
Před léty se objevil v médiích názor, že tyto pásy by měly prostupovat celou republiku, na místech k tomu vhodných. Ale jenom občas, jsou někde k vidění.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist