https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlinsky-kraj-proplati-majitelum-rybniku-skody-zpusobene-vydrou-a-kormoranem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínský kraj proplatí majitelům rybníků škody způsobené vydrou a kormoránem

7.4.2021 01:08 | ZLÍN (ČTK)
Náhrady za škody způsobené zvláště chráněnými živočichy proplácí hejtmanství dlouhodobě. Peníze dostává ze státního rozpočtu. Většinou jde o škody způsobené vlkem, bobrem, vydrou, kormoránem, medvědem nebo rysem.
Náhrady za škody způsobené zvláště chráněnými živočichy proplácí hejtmanství dlouhodobě. Peníze dostává ze státního rozpočtu. Většinou jde o škody způsobené vlkem, bobrem, vydrou, kormoránem, medvědem nebo rysem.
Zlínský kraj proplatí majitelům rybníků na Vsetínsku škody způsobené na rybách vydrou říční a kormoránem velkým. V součtu dostanou zhruba 367 000 korun, sdělila mluvčí krajského úřadu Soňa Ličková.
 

O náhradu škody způsobené vydrou na rybí osádce požádal podle náměstkyně hejtmana Hany Ančincové (Piráti) majitel rybníka na Vsetínsku. Kraj mu proplatí necelých 62 000 korun. "Dalších 305 000 proplatíme společnosti, která má v nájmu rybníky Choryně velká, Choryně malá a Choryně pravá. Na těchto rybnících způsobil škody chráněný kormorán velký," uvedla Ančincová.

Náhrady za škody způsobené zvláště chráněnými živočichy proplácí hejtmanství dlouhodobě. Peníze dostává ze státního rozpočtu. Většinou jde o škody způsobené vlkem, bobrem, vydrou, kormoránem, medvědem nebo rysem. V roce 2019 takto kraj proplatil škody za více než 2,4 milionu korun, loni to bylo přes 3,2 milionu korun. Lidé mají na náhradu škody způsobené zvláště chráněnými živočichy nárok ze zákona.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

7.4.2021 11:04
Peníze.Náhrada škody.Vezměte hrst stokorun nahažte je na hladinu nějaké tuně na řece a myslete si ,že pozorujete hejno lipanu
Odpovědět
PB

Pavel Baťa

8.4.2021 06:45
zvláštní, že se jedná vždy o nejvýše postavený druh v potravinovém řetězci...ale ono je to logické, když s němi soupeříme o tento post...místo náhrady škod by se raději měli udělat přírodě blízé rybníky
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist