https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlinsky-kraj-proplati-zadatelum-skody-zpusobene-bobrem-a-vydrou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínský kraj proplatí žadatelům škody způsobené bobrem a vydrou

17.10.2017 16:11 | ZLÍN (ČTK)
Bobři napáchali škodu za 71.735 korun na lesním porostu na Zlínsku a za 63.836 korun na jabloňovém sadu na Uherskohradišťsku. Ilustrační foto z Přerova.
Bobři napáchali škodu za 71.735 korun na lesním porostu na Zlínsku a za 63.836 korun na jabloňovém sadu na Uherskohradišťsku. Ilustrační foto z Přerova.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Přerov
Zlínský kraj proplatí třem žadatelům škody způsobené bobrem evropským a vydrou říčním. Bobři napáchali škodu za 71.735 korun na lesním porostu na Zlínsku a za 63.836 korun na jabloňovém sadu na Uherskohradišťsku. Škodu na rybách za 54.490 korun mají na Vsetínsku na svědomí vydry říční. Informovala o tom mluvčí hejtmanství Renata Janečková.
 

Náhrady za škody způsobené chráněnými živočichy proplácí krajský úřad dlouhá léta. Loni to bylo necelých 300.000 korun, letos už se částka vyšplhala na více než 585.000 korun. "Většinou jde o škody způsobené vlkem na ovcích, bobrem na ovocných stromech, okrasných dřevinách a lesním porostu či vydrou na rybách," uvedla radní Zlínského kraje pro životní prostředí a zemědělství Margita Balaštíková (ANO). Kraj dříve proplácel i vysoké škody způsobené kormorány. Peníze hejtmanství dostává ze státního rozpočtu.

Žadatel o náhradu musí svoji žádost podat krajskému úřadu do deseti dnů od zjištění vzniklé škody. V případě škody způsobené na zvířatech musí současně dodat i protokol o ohledání veterinárním lékařem a stanovisko příslušného orgánu ochrany přírody, kterým je obec s rozšířenou působností. V případě, že škodě vznikla na území chráněné krajinné oblasti, je příslušným orgánem ochrany přírody Agentura ochrany přírody a krajiny.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist