https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlinsky-kraj-uvolni-az-21-5-milionu-kc-na-vodohospodarske-stavby
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínský kraj uvolní až 21,5 milionu Kč na vodohospodářské stavby

17.10.2018 00:08 | ZLÍN (ČTK)
Zlínský kraj uvolní v příštím roce až 21,5 milionu korun na podporu vodohospodářské infrastruktury. / Ilustrační foto
Zlínský kraj uvolní v příštím roce až 21,5 milionu korun na podporu vodohospodářské infrastruktury. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zlínský kraj uvolní v příštím roce až 21,5 milionu korun na podporu vodohospodářské infrastruktury. Cílem programu je mimo jiné zvýšit počet obyvatel napojených na pitnou vodu a kanalizaci s vyhovující likvidací odpadních vod. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová. Záměr už podpořili krajští radní, ještě jej musejí schválit zastupitelé.
 

Na peníze budou moci uchazeči dosáhnout prostřednictvím dvou dotačních titulů. "První je zaměřen na výstavbu a rozšíření veřejných vodovodů a vodárenských objektů, na vybudování zdrojů pitné vody, kanalizací, zařízení ke zkvalitnění technologie úpravy vody či na výstavbu čistíren odpadních vod, případně jejich intenzifikaci. Druhý je určen ke spolufinancování projektů vodohospodářské infrastruktury podpořených ze státního rozpočtu nebo rozpočtu Evropské unie s plánovaným dokončením nejpozději do 31. října 2021," uvedla mluvčí.

O finanční příspěvek budou moci žádat obce do 2000 obyvatel a svazky obcí zajišťující akci pro 501 až 2000 obyvatel. Dotaci bude možno získat až do deseti milionů korun. V posledních třech letech kraj z programu podpořil částkou 34,5 milionu korun celkem 35 projektů. Patřily mezi ně například projekt zabezpečení dostatku pitné vody pro Drnovice a Vysoké Pole, dokončení kanalizace v Újezdu u Valašských Klobouk nebo prodloužení vodovodu a kanalizace v Kněžpoli.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist