https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-ostrava-investuje-z-kazdeho-vstupu-pet-korun-do-zachrannych-projektu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Ostrava investuje z každého vstupu pět korun do záchranných projektů

7.7.2024 00:39 | OSTRAVA (ČTK)
Ostravská zoologická zahrada zvýší výdaje směřující na podporu záchranných projektů. Ze vstupného za každého návštěvníka bude posílat na ochranu přírody pět korun, dosud to byly tři koruny. ČTK to řekla mluvčí zoo Šárka Nováková.
 
Zoo je od roku 2016 zapojena do systému podpory ochranářských projektů formou určité částky ze vstupu každého návštěvníka. Na začátku podpořila první ochranářské aktivity jednou korunou ze vstupu, v roce 2018 se příspěvek zvýšil na dvě koruny a v roce 2021 na koruny tři.

"Dosud se tak podařilo podpořit více než 20 projektů celkovou částkou 6,265 milionu korun," uvedla Nováková.

Připomněla, že peníze získané z programu pomáhají v různých koutech světa zachraňovat nejohroženější druhy. Jde například o antilopu Derbyho, lemury, orangutany, mořské želvy, saoly, supy, jeřáby a další.

"Zoo Ostrava je na poli ochrany přírody významným hráčem nejen v rámci českých zoologických zahrad, ale také v rámci Evropy. Své ochranářské aktivity neustále a systematicky rozšiřuje. Postupně narůstá i počet podporovaných in situ projektů, tedy těch realizovaných přímo v místě přirozeného výskytu druhů. I proto bylo na jaře letošního roku založeno samostatné oddělení – oddělení in situ ochrany přírody, aby se zoo mohla věnovat ochranářské práci systematičtěji a efektivněji," podotkla Nováková.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist