http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/firma-u-brna-stavebni-suti-poskodila-30-stromu-dostala-pokutu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Firma u Brna stavební sutí poškodila 30 stromů, dostala pokutu

30.11.2016 10:07 | BRNO (ČTK)
Firma Icarus BP z Veverské Bítýšky na Brněnsku překročila povolenou kapacitu odpadu a stavební sutí poškodila 30 stromů. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) jí za porušení zákona o odpadech a zákona o ochraně přírody uložila pokutu 150 000 Kč. Jak řekl ČTK jednatel společnosti Pavel Drcmánek, firma už zjednala nápravu.
 

Pokutovaná firma provozuje sběrný dvůr pro recyklaci stavebních a demoličních odpadů. Podle inspektorů ČIŽP však výrazně překročila povolenou kapacitu zařízení.

"Při kontrole jsme zjistili, že se v zařízení nacházelo přes pět tisíc tun stavebních a demoličních odpadů, provozní řád však povoluje jen tři tisíce tun. Kvůli navezení odpadů nad povolený limit došlo k zasypání kořenového systému třiceti stromů rostoucích v bezprostředním okolí sběrného dvora. Dva stromy byly navíc poškozeny i na povrchu kmene," uvedl ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně Jindřich Mikeš.

Inspektoři také zjistili, že firma překročila povolenou dvouletou dobu, po kterou mohou být odpady v zařízení před recyklací dočasně skladovány.

"Od roku 2013 nebyla provedena žádná recyklace. Odpady byly do zařízení pouze naváženy," uvedl Mikeš.

Podle Drcmánka firma už zjednala nápravu. "Jsme malá společnost o třech lidech a jediný problém byl, že suti jsme tu měli jednoduše moc, a tím jsme překročili povolený limit. Už je to ale napraveno," řekl jednatel.

Firma Icarus BP se proti sankci odvolala. Ministerstvo životního prostředí však odvolání zamítlo a pokutu potvrdilo. Firma podle obchodního rejstříku vznikla v roce 1991. Kromě recyklace se zabývá například i zemními a výkopovými pracemi.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist