http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/kladno-pristi-rok-pocita-s-instalaci-podzemnich-kontejneru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Kladno příští rok počítá s instalací podzemních kontejnerů

24.9.2016 10:18 | KLADNO (ČTK)
Kladno příští rok počítá s instalací podzemních kontejnerů na tříděný i smíšený odpadu, zaplatí za ně téměř 37 milionů korun. Radnice nyní dokončuje žádost o dotaci, která by měla pokrýt zhruba dvě třetiny nákladů. Dotaci by město mělo získat ale jen na kontejnery na tříděný odpad, na směsný zaplatí z rozpočtu. ČTK sdělila mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.
 

S instalací kontejnerů má město začít příští rok v březnu. "Máme vytipovaných 30 míst po celém území města," uvedla Růžková. Město bude na ně umisťovat nové kontejnery postupně, skončit by mělo do konce roku.

Mezi města, která mají nejvíce podzemních kontejnerů v republice, patří Mladá Boleslav se zhruba deseti lokalitami s podzemními kontejnery. Podzemní kontejnery mají také další středočeská města, například Kutná Hora nebo Kolín. Výhodou těchto kontejnerů je nejen to, že odpad je schovaný pod zemí, ale že lidé z nich nemohou jednoduše vyndat suroviny a prodat je třeba ve sběrnách.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist