http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nedavno-objeveny-podivuhodny-obojzivelnik-vypada-jako-lidsky-penis
Přihlaste se
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Nedávno objevený podivuhodný obojživelník vypadá jako lidský penis Video

7.8.2012 02:00 | PRAHA (Ecomonitor)
Podivného tvora objevili loni inženýři, kteří v Amazonii stavěli přehradu. Tento beznohý obojživelník Atretochoana eiselti se trochu podobá ohromné žížale. Ale nelze si nevšimnout, že trochu i lidskému penisu.
 

Na zvíře se přišlo při odčerpávání vody z části řeky Madeira, jednoho z přítoků Amazonky, při budování vodní elektrárny. Jak udává biolog Julian Tupan, našlo se celkem šest exemplářů. „Jeden zemřel, tři jsme vypustili zpět do vody a dva jedince jsme si ponechali pro studium,“ říká Julian Tupan.

O tomto druhu se ví celkem málo. Tvor nemá plíce, ale dýchá prostřednictvím pokožky. Tito obojživelníci jsou zřejmě dravci, kteří se živí malými rybami, červi a dalšími bezobratlými. Mají špatný zrak a orientují se především čichem.

Atretochoana eiselti dosahuje délky 75 cm. O početnosti populace tohoto podivného tvora se neví nic. Je však jasné, že místo, kde bylo objeveno zmíněných šest jedinců, bude brzy k nepoznání změněno výstavbou přehrady Santo Antonio.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je na
sociálních sítích!

Ekolist.cz na Facebooku

Ekolist.cz na Twitteru

Google+

Redaktoři Ekolistu Hugo Charvát, Martin Mach a Zdeňka Vítková spolupracují s lektory Janem Rybářem - Amaze.cz a Romanem Muchou - Quickly.cz na projektu Dobrá média.

Vytvářejte Ekolist.cz
s námi!

Chcete se podílet na vzniku Ekolistu? Napište nám! Můžete nám poslat svůj názor, nebo nám taky můžete poslat ke zveřejnění svou tiskovou zprávu. Anebo u nás můžete publikovat pozvánku na akci, kterou pořádáte.

Zeptejte se!
Rádi odpovíme

Máte nějaký dotaz nebo připomínku k Ekolistu? Napište nám! Tady jsou naše Kontakty. A pokud byste se chtěli zeptat na nějakou radu týkající se života šetrného k životnímu prostředí, můžete využít tento formulář.

Podporujeme
NetMonitor

Ekolist.cz nechává svou čtenost sledovat systémem NetMonitor. Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde. Další informace na webu NetMonitoru.

Podpořte kameníky
v Keni

Koupí dětské hry Kiumbové můžete podpořit ekonomickou samostatnost kameníků v keňské Tabace. Součástí hry jsou v Keni ručně vyřezáváné figurky. Sympatické je, že veškeré příjmy ze hry jsou použity zpátky v Keni.

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist