http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nedavno-objeveny-podivuhodny-obojzivelnik-vypada-jako-lidsky-penis
Začni od sebe
reklama
životní prostředí, příroda, ekologie, klima, biodiverzita, energetika, krajina, doprava, cestování ...

Nedávno objevený podivuhodný obojživelník vypadá jako lidský penis Video

7.8.2012 02:00 | PRAHA (Ecomonitor)
Podivného tvora objevili loni inženýři, kteří v Amazonii stavěli přehradu. Tento beznohý obojživelník Atretochoana eiselti se trochu podobá ohromné žížale. Ale nelze si nevšimnout, že trochu i lidskému penisu.

Na zvíře se přišlo při odčerpávání vody z části řeky Madeira, jednoho z přítoků Amazonky, při budování vodní elektrárny. Jak udává biolog Julian Tupan, našlo se celkem šest exemplářů. „Jeden zemřel, tři jsme vypustili zpět do vody a dva jedince jsme si ponechali pro studium,“ říká Julian Tupan.

O tomto druhu se ví celkem málo. Tvor nemá plíce, ale dýchá prostřednictvím pokožky. Tito obojživelníci jsou zřejmě dravci, kteří se živí malými rybami, červi a dalšími bezobratlými. Mají špatný zrak a orientují se především čichem.

Atretochoana eiselti dosahuje délky 75 cm. O početnosti populace tohoto podivného tvora se neví nic. Je však jasné, že místo, kde bylo objeveno zmíněných šest jedinců, bude brzy k nepoznání změněno výstavbou přehrady Santo Antonio.

Ekolist.cz je na
sociálních sítích!

Ekolist.cz na Facebooku

Ekolist.cz na Twitteru

Google+

Redaktoři Ekolistu Hugo Charvát, Martin Mach a Zdeňka Vítková spolupracují s lektory Janem Rybářem - Amaze.cz a Romanem Muchou - Quickly.cz na projektu Dobrá média.

Vytvářejte Ekolist.cz
s námi!

Chcete se podílet na vzniku Ekolistu? Napište nám! Můžete nám poslat svůj názor, nebo nám taky můžete poslat ke zveřejnění svou tiskovou zprávu. Anebo u nás můžete publikovat pozvánku na akci, kterou pořádáte.

Zeptejte se!
Rádi odpovíme

Máte nějaký dotaz nebo připomínku k Ekolistu? Napište nám! Tady jsou naše Kontakty. A pokud byste se chtěli zeptat na nějakou radu týkající se života šetrného k životnímu prostředí, můžete využít tento formulář.

Podporujeme
NetMonitor

Ekolist.cz nechává svou čtenost sledovat systémem NetMonitor. Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde. Další informace na webu NetMonitoru.

Podpořte kameníky
v Keni

Koupí dětské hry Kiumbové můžete podpořit ekonomickou samostatnost kameníků v keňské Tabace. Součástí hry jsou v Keni ručně vyřezáváné figurky. Sympatické je, že veškeré příjmy ze hry jsou použity zpátky v Keni.

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist