http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rakovnik-vypsal-tendr-na-opravu-a-rozsireni-sberneho-dvora
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Rakovník vypsal tendr na opravu a rozšíření sběrného dvora

2.10.2016 11:50 | RAKOVNÍK (ČTK)
Oprava a rozšíření rakovnického sběrného dvora má začít v únoru. Město bude stát přes deset milionů korun, část pokryje dotace Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Prácě začnou v únoru a skončí v srpnu příštího roku. Město chce zmodernizovat sběrný dvůr tak, aby byl v souladu s aktuálními právními úpravami, řekla ČTK mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová. Roční kapacita dvora se zvýší na 3190 tun odpadu, dosud činila 2500 tun.
 

Firmu, která projekt uskuteční, vybere město přibližně za měsíc. V areálu se také počítá se zpevněním povrchů, odvodněním a vybudováním zázemí pro obsluhu v podobě obytného kontejneru. Přibude také nájezdová železobetonová rampa pro lepší manipulaci s odpady. Jednotlivé druhy tak bude snazší rozdělit do určených nádob. Vznikne i nový prostor pro uložení elektroodpadu. Bezpečnost má zvýšit kamerový systém.

Ve sběrném dvoře mohou zájemci odložit například komunální, nebezpečný nebo objemný odpad. Obyvatelé Rakovníka budou mít odložení odpadu zdarma, ostatní a firmy za poplatek.

Vedení Rakovníka mohlo požádat i o vyšší dotaci, ale její přijmutí by znamenalo přísnější podmínky pro užívání dvora, který by pak nemohl sloužit právnickým osobám. Proto město přikročilo k nižší dotaci, ale zachování širších služeb. Chce tak bránit tomu, aby odpad případně končil mimo vyčleněná místa.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist