http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-pardubicich-bude-druhy-park-pro-psy-vznika-na-sidlisti-polabiny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V Pardubicích bude druhý park pro psy, vzniká na sídlišti Polabiny

6.10.2016 16:22 | PARDUBICE (ČTK)
V Pardubicích letos nebo příští rok na jaře vznikne na sídlišti Polabiny park pro psy. Radnice vytipovanou lokalitu oplotí, umístí v ní lavičky a později možná také herní prvky pro zvířata. ČTK to řekl starosta Radek Hejný (ANO). Před rokem oplocený výběh pro psy zřídil obvod na Drážce.
 

"Máme před poliklinikou nevyužitý plac, kam lidé s pejsky chodí. Napadlo nás jej oplotit, aby psi nevběhli do silnice," řekl Hejný.

Pozemek ve tvaru trojúhelníku se nachází u polikliniky. Oficiálně tam lidé své psy z vodítka pouštět nesmějí. Radnice jim to nyní umožní. V Pardubicích je podle vyhlášky 18 lokalit, kde psi mohou volně pobíhat bez vodítka. Podle starších odhadů lidé ve městě chovají asi 10 000 psů.

"Venčení bez vodítka tím zlegalizujeme. Pozemek rozdělíme na tři sektory, aby se tam mohli venčit psi, kteří se vzájemně moc nemusí," dodal Hejný.

Radnice na plochu umístí i kůl, aby se psi naučili chodit venčit na jedno místo. Starosta očekává, že lidé budou po svých psech exkrementy uklízet, i když zatím na to moc zvyklí nejsou, dodal.

"Uvidíme, jestli pejskaři budou mít nějaké další požadavky, pokud budou chtít pro své psy herní prvky, nebráníme se tomu," řekl starosta.

Velkou oblibu si získal psí oplocený výběh, který funguje od loňska u sídliště Drážka v Blahoutově ulici na zhruba 2500 metrech čtverečních. Majitelé psů si tam mohou sednout na lavičky a na pozemku jsou i koše na psí výkaly.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist