http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/za-zrizeni-nelegalniho-vrakoviste-u-mostu-dali-inspektori-pokutu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Za zřízení nelegálního vrakoviště u Mostu dali inspektoři pokutu

17.10.2016 14:30 | LIŠNICE (ČTK)
Za zřízení nelegálního vrakoviště v katastru obce Lišnice na Mostecku dala Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) firmě Ramades pokutu 300.000 korun. ČTK to řekl ředitel Oblastního inspektorátu (ČIŽP) v Ústí nad Labem Jaroslav Vacek. Vraky jsou na místě dál, areál ale provozuje jiný podnik.
 

Firma Ramades u obce podle ČIŽP bez povolení zřídila nelegální automobilové vrakoviště, kde měla asi 350 vraků aut. "Autovraky patří do kategorie nebezpečných odpadů. Firma je na daném místě bez povolení vykupovala, sbírala a zpracovávala. Dopustila se tím porušení zákona o odpadech," uvedl Vacek.

Inspektoři firmu kontrolovali v červnu loňského roku, nyní pokuta nabyla právní moci. Za stejné porušení zákona firmu inspektoři ČIŽP pokutovali už v roce 2014. Tehdy bylo na vrakovišti asi 400 aut, provozovatelem byla také společnost RAMADES. "Tehdy jsme za to firmě uložili pokutu 200.000 korun. Aktuální pokuta je ale vyšší, protože se jedná už o opakované porušení zákona. Podobné případy považujeme za poměrně závažné nejen z hlediska ohrožování životního prostředí, ale také z hlediska narušování podnikatelského prostředí. Toto nezákonné jednání totiž znevýhodňuje poctivé firmy," uvedl ředitel ČIŽP Erik Geuss.

Vrakoviště je v katastru obce Lišnice stále. Provozuje ho společnost Cars Wreck. ČTK pracovnice firmy tuto informaci potvrdila, ale nic bližšího nechtěla uvést. Vacek ČTK řekl, že případ bude inspekce sledovat nadále. "Co se s těmi nebezpečnými odpady děje dál, je předmětem dalších kontrol," uvedl. Další postup bude záviset na tom, zda nový provozovatel převzal vraky od firmy Ramades do vlastnictví a zda je oprávněn nakládat s nimi.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist