https://ekolist.cz/cz/ekolist/mesicni-souhrn/cerven-2013-na-ekolistu-aneb-novy-sefredaktor
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Červen 2013 na Ekolistu aneb Nový šéfredaktor

1.7.2013
Milé čtenářky a milí čtenáři,
jak jistě tušíte, Ekolist.cz prochází důležitou proměnou. Neradostná finanční situace vede redakci k dost bolestnému rozhodování, co z nabídky čtenářům oželet, aby server co nejvíc snížil náklady, zároveň ale aby zůstal relevantním zdrojem článků o přírodě a životním prostředí. Prvních šest měsíců roku 2013 se nám podařilo zvládnout a teď přeskupujeme řady na další měsíce.
 

Tou nejviditelnější organizační změnou je nástup nového šéfredaktora, Huga Charváta, k němuž dochází právě dnes. Zatímco já jsem svou činnost pro Ekolist v posledním půlroce výrazně utlumoval, Hugo naplno přebíral otěže a v posledních týdnech a měsících už práci serveru fakticky řídil. S mými články se na Ekolistu sice možná ještě tu a tam setkáte, z redakce už ale odcházím.

Ohlédnu-li se zpátky, byla to v Ekolistu, nejdříve tištěném a později internetovém, báječná léta. Malá redakce umožňovala jít si za svým cílem. Pravda, byrokratické požadavky některých poskytovatelů grantů se zvlášť po nástupu ODS na ministerstvo životního prostředí jevily jako čistá šikana, skvělí spolupracovníci a společné nadšení pro věc nám ale pomáhali se přes obtíže dostat. Od relativně skromných začátků se nám postupně podařilo z Ekolistu vybudovat skvělý zdroj zpráv a dalších článků o přírodě a životním prostředí.

Vždy jsem si cenil, že jsme byli serverem názorově otevřeným, místem, kde se mohly setkávat nejrůznější proudy přemýšlení o přírodě a životním prostředí. V letech 2011 a 2012 se nám navíc v dosud nebývalé míře dařilo přinášet vlastní analytické materiály a rovněž reportáže ze zahraničí. Naše úsilí vyvrcholilo loni v červnu, kdy jsme jako jediné české médium přinášeli přímé zpravodajství z Konference OSN o usdržitelném rozvoji (tzv. Rio+20), tedy z dosud největší environmentální konference OSN.

Z podobných ambicí jsme kvůli nedostatku financí museli letos ustoupit, nicméně každá krize je příležitostí. V té současné je příležitost především pro ty z vás, kteří máte Ekolist rádi a chtěli byste ho společně s redakcí tvořit. Hned v několika rubrikách Ekolistu jsou pro vás připraveny formuláře, jejichž prostřednictvím můžete do obsahu přidat tiskovou zprávu, akci do kalendáře, nebo dokonce svůj vlastní článek. Děkujeme, že Ekolist vytváříte s námi.

Já osobně doufám, že v tom budete i nadále pokračovat, možná dokonce intenzivněji než dosud. A věřím, že Ekolist jako důležitý zdroj informací o přírodě a životním prostředí budete podporovat i finančně. Už teď vám za to děkuji, stejně jako děkuji za trpělivost a přízeň během všech těch let, kdy jsem měl možnost se na tvorbě obou Ekolistů podílet. Přeju vám jen samé dobré články a svým kolegům hodně zdaru do dalších měsíců a let!
Krásné prázdniny všem přeje

Jan Stejskal

tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist