https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/seno-slama-skladka-hay-straw-dump
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Seno, sláma, skládka / Hay, Straw, Dump

28. března 2023 (úterý) 18:00 - 3. května 2023 (středa) 18:00 Praha (Praha 1)
Výstavy a veletrhy

✶Seno, sláma, skládka✶
29/3–3/5/2023
✶Zahájení: 28.3. 2023 18:00–20:00✶
Galerie Václava Špály, Národní 30, Praha 1

✶Skupinový výstavní projekt Seno, sláma, skládka je ohlédnutím za ikonickou realizací Zorky Ságlové v rámci výstavy Někde něco (společně s Janem Ságlem, Bělou Kolářovou a Jiřím Kolářem), uvedené v Galerii Václava Špály v roce 1969 pod dramaturgickým vedením Jindřicha Chalupeckého. Ságlová tehdy do galerie navezla velké množství schnoucího sena, vojtěšky a slámy, kterou s přáteli chodili pravidelně obracet a k této činnosti vybízeli také publikum.
Díla dvou desítek místních i mezinárodních umělců a umělkyň vybraná pro výstavu Seno, sláma, skládka se zabývají jak reflexí důsledků období zemědělské kolektivizace, tak současnými ekofeministickými perspektivami. Zaměřují se na mezidruhovou solidaritu, ohleduplné a udržitelné vztahy a soužití a vykreslují situace, kdy příroda kontaminovaná lidským působením přebírá otěže a znovu nastoluje rovnováhu, které se člověk může ale také nemusí zúčastnit.

Místo konání | Národní 30, Praha 1, 110 00.
Pořádá | Společnost Jindřicha Chalupeckého, https://www.sjch.cz Lamija Čehajić
e-mail: lamijacehajic@sjch.cz  tel: 775675525   fax: -
Související odkazy: https://www.facebook.com/events/528664926047280 https://www.sjch.cz/seno-slama-skladka/

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist