https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/aktivisty-kteri-pronikli-na-trat-pri-britske-gp-formule-1-ceka-soud
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Aktivisty, kteří pronikli na trať při britské GP formule 1, čeká soud

8.7.2022 00:57 | SILVERSTONE (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Šest ekologických aktivistů, kteří v neděli pronikli na trať britské Velké ceny formule 1 v Silverstonu, obvinila policie z narušení veřejného pořádku a čeká je soud. Protestující patřili k hnutí Just Stop Oil bojujícímu za konec využívání ropy a plynu. Na závodním okruhu si v nejrychlejší pasáži krátce po startu záhy přerušeného závodu sedli doprostřed vozovky na asfalt.
 

O obvinění tento týden informovala policie v hrabství Northampton. Jak řekl médiím šéfinspektor Tom Thompson, aktivisté se dopustili "neuvěřitelně nebezpečného" jednání, kterým ohrozili vedle sebe i jezdce, traťové komisaře a dobrovolníky. Už v neděli odsoudil akci šéf formule 1 Stefano Domenicali jako "zcela nezodpovědnou a nebezpečnou".

V době protestní akce byl už závod přerušen kvůli vážné nehodě, do které se v první zatáčce připletlo pět vozů. Ostatní monoposty ale byly stále na trati a kolem protestujících osob projížděly, zatímco se je traťoví komisaři snažili z trati odtáhnout.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

rb

radim buffalo tobias

9.7.2022 11:56
hnutí za konec využívání ropy a plynu ! a jak by si to ti ekobiogretopomatenci, jako představovali ? to až zůstává rozum stát, čeho jsou ti ekoťulpasové, schopni !!!
Odpovědět
rb

radim buffalo tobias

9.7.2022 11:56
hnutí za konec využívání ropy a plynu ! a jak by si to ti ekobiogretopomatenci, jako představovali ? to až zůstává rozum stát, čeho jsou ti ekoťulpasové, schopni !!!
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist