https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/cizp-udelila-firme-z-novojicinska-pokutu-milion-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

ČIŽP udělila firmě z Novojičínska pokutu milion korun

3.8.2020 00:09 | PRAHA (ČTK)
Společnost Amaze Agency, která v Sedlnici na Novojičínsku provozuje zařízení na sběr a výkup odpadů včetně nebezpečných odpadů, dostala od ostravské pobočky České inspekce životního prostředí (ČIŽP) Ostrava pokutu milion korun. Firma podle inspekce porušila opakovaně zákon o odpadech a také s nebezpečnými odpady nakládala v rozporu s platnými předpisy. ČTK to řekla mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová.
 

Několik pochybení odhalila kontrola provedená v areálu firmy loni na podzim. Splečnost podle ČIŽP v letech 2017 až 2019 nevedla provozní deníky. V roce 2019 také nevedla průběžnou evidenci o odpadech a způsobech nakládání s nimi.

Zařízení ke sběru a výkupu ostatních a nebezpečných odpadů nebylo navíc řádně označeno. Sklad přijatých odpadů, rozpouštědel, kde byly umístěny kontejnery, dvousetlitrové sudy a soudky s odpady, nebyl podle ČIŽP vybaven identifikačními listy nebezpečného odpadu. "Listy poskytují nezbytné údaje o vlastnostech nebezpečných odpadů, bezpečnostních opatřeních při manipulaci, skladování, ale i při nehodách, haváriích a požárech. Jejich absence představuje potenciální ohrožení životního prostředí i ohrožení zdraví lidí," řekl ředitel ostravského inspektorátu Karel Kozubek.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LK

Lukáš Kašpárek

19.8.2020 07:29
V této zemi si každý dělá co se mu zlíbí a z pokut se stává jen předem plánovaná položka v účetnictví..... smutné....
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist