https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/drogerie-rossmann-zavedla-bezobalovy-prodej-tak-jako-dm-drogerie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Drogerie Rossmann zavedla bezobalový prodej, tak jako dm drogerie

7.11.2019 00:24 | PRAHA (ČTK)
dm drogerie od letoška testuje v rámci bezobalového prodeje ekologických pracích a čistících prostředků čtyři produkty v plnicích stanicích. Ve čtyřech prodejnách v Praze si na ně mohou zákazníci přinést svou lahev. / Ilustrační foto
dm drogerie od letoška testuje v rámci bezobalového prodeje ekologických pracích a čistících prostředků čtyři produkty v plnicích stanicích. Ve čtyřech prodejnách v Praze si na ně mohou zákazníci přinést svou lahev. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Dm drogerie markt
Drogistický řetězec Rossmann se připojil k prodejcům, kteří nabízejí zákazníkům možnost stočit si některé výrobky pro péči o domácnost či kosmetiku do vlastní prázdné láhve. Takzvaný bezobalový prodej z plnicích stanic nabízí řetězec od začátku listopadu na vybraných pobočkách v několika městech. Včera o tom informovala mluvčí Rossmanna Olga Stanley. Na jaře zahájila pilotní provoz plnících stanic také konkurenční dm drogerie a po čtvrt roce ho na základě velkého zájmu zákazníků zdvojnásobila.
 

Na systému plnicích stanic spolupracuje Rossmann s globálním výrobcem pracích a čisticích prostředků a kosmetiky firmou Henkel. "Při příchodu do prodejny si zákazník vybere prázdnou láhev libovolného výrobku a naskenuje její kód přímo v plnicí stanici. Ta mu po naplnění láhve vygeneruje etiketu, která zákazníka zároveň informuje o datu spotřeby daného produktu," uvedla Stanley.

Do zakoupených prázdných nádob si v Rossmannu mohou zákazníci natočit až osm různých produktů. Nabízet je budou prodejny v Praze, Brně, Liberci, Českých Budějovicích nebo Pardubicích.

Také dm drogerie od letoška testuje v rámci bezobalového prodeje ekologických pracích a čistících prostředků čtyři produkty v plnicích stanicích. Ve čtyřech prodejnách v Praze si na ně mohou zákazníci přinést svou lahev. "Plánujeme velké další rozšíření do všech krajských měst v únoru 2020. Ve větších městech je to velké téma," řekla nedávno jednatelka dm drogerie Martina Horká.

Kromě drogerií zavedli prodej "bez obalu" i jiní prodejci, například e-shopy s potravinami Rohlik.cz a Košík.cz.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist