https://ekolist.cz/cz/kultura/zpravy-kultura/dva-zapasy-tenisoveho-turnaje-v-rime-narusili-klimaticti-aktiviste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dva zápasy tenisového turnaje v Římě narušili klimatičtí aktivisté

13.5.2024 18:52 | ŘÍM (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Dva zápasy na tenisovém turnaji v Římě narušili klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace). Obě utkání byla kvůli tomu přerušena. Informovala o tom agentura AFP.
 
Dva aktivisté vnikli na kurt při zápase čtvrtého kola ženské dvouhry mezi Madison Keysovou a Soranou Cirstaovou z Rumunska za stavu 6:2 a 3:1 pro Američanku. Než je zadržela a odvedla ochranka, polili antuku tekutinou a rozházeli konfety.

Přerušen byl i zápas mužské čtyřhry na kurtu číslo 12. Tam dva členové Poslední generace také rozházeli konfety a polili antuku tekutinou. Poté se posadili k síti, ale ochranka proti nim okamžitě nezasáhla. Čekalo se na příjezd policie a mezitím byly evakuovány tribuny.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

pk

pepa knotek

14.5.2024 11:59
K čemu tam ta ochranka je ? Místo toho, aby zatkli a odvedli narušitele utkání, tak vyženou diváky z tribun. To už je fakt blázinec.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist